Šilumos siurblių oras vanduo elektros sąnaudos su saulės elektrine

Mes, lietuviai, mėgstame skaičiuoti ir apgalvotai diegti įvairias naujoves savo namuose. Tačiau šilumos siurblių populiarėjimas rodo, kad ši sistema pasiteisina ir tampa patraukliu sprendimu naujų namų ir renovuotų pastatų šildymui. Dažniausias klausimas – kokios šilumos siurblių oras vanduo elektros sąnaudos.

10 kW šilumos siurbliai – elektros sąnaudos

Kiek sunaudoja šildymas oras vanduo elektros, priklauso nuo įrangos COP koeficiento. Tai siublio efektyvumo koeficientas, kuris parodo elektros sąnaudų ir pagaminamos šilumos santykį. Pavyzdžiui, jei COP yra 4 tai, tai santykis bus 1:4.

Jeigu jūsų šilumos siurblys yra 10 kW, o jo COP yra 4, tai lauke esant +7 ⁰C, 10 kW šilumos bus pagaminta sunaudojant 2,5 kW elektros. Reikėtų atkreipti dėmesį į COP koeficientą prie žemos lauko temperatūros, kuo jis didesnis, tuo siurblys efektyvesnis.

Jums turėtų rūpėti tik kokybiški šilumos siurbliai oras vanduo – elektros sąnaudos bus mažesnės, todėl sutaupysite, net jei įrangą teks įsigyti brangiau.

Mada ar būtinybė – nauji namai su saulės jėgainėmis

Vis daugiau atsiranda namų, kurių stogus puošia saulės elektrinės. Tačiau tai tikrai nėra puošmena ar naujausios mados reikalas. Saulės elektrinės padeda ženkliai sutaupyti. 1 kW galios jėgainė per metus pagamina 1000 kWh elektros. Taigi, įsigiję 5-7 kW jėgainę, per metus turėsite 5000-7000 kWh elektros. Telieka ją tinkamai panaudoti. Turint saulės elektrinę apsimoka namus šildyti šilumos siurbliais oras vanduo, kurie atlieka 3 svarbias funkcijas:

  • Šildo būstą

  • Paruošia karštą vandenį

  • Vėsina vasaros metu

Visus šiuo darbus atlieka šilumos siurbliai oras vanduo. Elektros sąnaudos su jais, turint saulės elektrinę tokios pačios, tačiau elektros kaina apie 3 kartus mažesnė nei įprastai. Be to, jūs gaminsite ir naudosite visiškai aplinkos neteršiančią energiją.

Kartais galima perskaityti komentarus, kaip namai bus šildomi žiemos metu, kai saulės elektrinė negalės pagaminti reikiamo kiekio elektros. Ši problema seniai jau išspręsta. Vasarą pagamintas energijos perteklius atiduodamas elektros tinklams ir susigrąžinamas žiemos metu. Taigi, saulės jėgainė visiškai aprūpina elektra šilumos siurblius oras vanduo ir kitą buitinę įrangą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *