Sodo priežiūros stebuklai, apie kuriuos kadaise nė kalbos nebuvo

Kadaise sodą žmonės šienaudavo su dalgiu ir kitų pasirinkimų nereikėjo. Ir kas galėjo pagalvoti, kad egzistuos tokie stebuklai kaip vejos robotai. Modernizavimas ir automatika atėjo į visas gyvenimo sritis, net ir tas, kuriose tarpsta tikroji laukinė gamta. Štai apie kokius technikos stebuklus mūsų protėviai nesapnavo, kai prie namų tvarkė savo aplinką.

Modernios žoliapjovės

Išties elektrines vejapjoves jau senokai ėmė naudoti amerikiečiai ir rusai. Kaip ir visa kita buitinė ir namų technika, ji pasistūmėjo į priekį po karų, kada įvyko didžiausi technologiniai perversmai. Tačiau tokie modernūs sprendimai dar nieko, palyginus su pačiais moderniausiais.

Laistymo sistemos

Augalas rankoseDabartiniai vejos robotai jau gali būti net ir prijungiami prie išmanaus namo, ir pjauti žolę net to kaskart nepaliepus, bei darant tą be galo tiksliai. Prie tos pačios sistemos pajungta gali būti ir laistymo sistema, taip pat reikalinga gražiems kiemams. Žolė išlieka ilgiau atspari sausrai, todėl turbūt didžiausias pavojus karštą vasarą visgi tenka ne jai. Tačiau vis tiek apskritai laistymo sistemos yra kažkas tokio, kas yra modernu ir ko tikrai nebūtų numatę mūsų bočiai, kadaise tampę kibirus vandens, o tą vandenį su ilgu pagaliu (svirtimi) traukę iš šulinių.

Krūmapjovės

Aišku, kad ir krūmapjovės, pakeitusios ilgai tarnavusias klasikines sodo žirkles, yra tam tikras technologijų stebuklas ir žymus pagerinimas kiekvieno sodo ir sodininko gyvenime. Todėl negalima nepastebėti, kaip tokie dalykai kaip krūmapjovė pagerina sodo išvaizdą. O kartu ir atveria didesnę kūrybos laisvę, kada mes staiga imame daryti tikras skulptūras iš krūmų.

Modernios trąšos ir apsaugos nuo parazitų

Jeigu seniau tam, kad būtų išnaikinti sodo parazitai, tekdavo taikyti ekologiškus būdus ir užleisti kitų parazitų, kurie suvalgytų anuos, tai dabar tokius eksperimentus daro tik labai ekologiški augintojai. Tai užtrunka daug laiko ir brangiai kainuoja. Modernus ir priimtinas būdas, kurio pasekmės žmonijai dar nežinomos – tai tokių augintinių kontrolė su trąšomis, nuodais ir kitais cheminiais preparatais.

Nuostabus apšvietimas

Vienas gražiausių išradimų, o gal labiau mados reikalas, kuris padeda turėti tikrai nuostabų sodą – tai gražus apšvietimas. Gražiai apšviestas sodas ir puikūs namai leidžia nusišypsoti, kai naktį einate taku, o jame tiesiog švieste šviečia puikios lemputės. Ir apšviesti tokiame sode galima daug ką: taką, pavėsinę, gėlyną ir fontaną. Tiesiog sukurti rojų prie pat savo namų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *