Ką reikia žinoti apie garantijos pratęsimo galimybę?

Pirkinių pirkimas, kai yra gamintojo garantija jau visiems savaime suprantamas, tačiau pratęstos garantijos paslauga vis dar ne visiems gerai žinoma. Šiuo metu Lietuvoje galima rasti įvairias bendroves, kurios siūlo įsigyti papildomą pirkinių garantiją. Ką apie tai reikia žinoti?

Ilgesnė garantijaDidžioji dauguma pirkėjų jau įprato, kad jų perkamoms prekėms yra suteikiama 2 metų gamintojo garantija. Tai reiškia, kad dvejus metus prekė turi garantiją ir jeigu per šį laikotarpį prekė suges, tai gamintojas padengs remonto darbų išlaidas arba, jei suremontuoti taip ir nepavyks, tai bus grąžinti pinigai už šį pirkinį. Ne tik gamintojo garantija apsaugo nuo netikėtumų, bet ir galimybė įsigyti papildomą pirkinio garantiją. Tai reiškia, kad pirkėjas gali sumokėti nustatytą pinigų sumą ir bus pratęstas garantinis laikotarpis. Svarbu paminėti, kad garantija pirmus dvejus metus taikoma gamintojo, o pratęsta garantija jau nebe gamintojo, o bendrovės ar įmonės, kuri teikia tokią paslaugą.

Garantinio laikotarpio pratęsimas yra naudingas daugeliu atvejų. Pratęsti garantinio laikotarpį galima nuo dvejų metų, kai pasibaigia gamintojo suteikiama garantija, iki septynerių metų (laikotarpis gali keistis priklausomai nuo garantinio paslaugos suteikimo bendrovės sutarties). Kai kurie pirkėjai nori ilgiau jaustis saugūs, todėl mielai renkasi pratęstą garantiją. Ypatingai perkant brangius pirkinius norisi kaip įmanoma ilgiau džiaugtis jų darbu, todėl galima įsigyti garantijos pratęsimą ir nesirūpinti dėl netikėtumų. Per visą papildomos garantijos pratęsimo laikotarpį, jeigu prekė suges, tai jums nereikės turėti papildomų išlaidų. Pavyzdžiui, perkate brangų televizorių, kuriam galioja 2 metų gamintojo suteikiama garantija ir jūs dar papildomai įsigyjate 5 metų garantiją. Tokiu atveju jūsų bendras garantinis laikotarpis yra 7 metai. Taigi, visus tuos 7 metus jums neteks patirti finansinių nuostolių net jeigu televizorius suges. Tokia pratęstos garantijos paslauga tampa vis populiaresnė. Žinoma, galima rinktis ir trumpesnius laikotarpius, pavyzdžiui, galima pratęsti garantiją 1 metams. Kaip pavyzdį galima pateikti kompiuterio pirkimą. Jeigu perkate nebrangų kompiuterį, tai jam garantija galios 2 metus. Jūs galite pasirinkti trumpą laikotarpį per kurį bus pratęsta garantija, pavyzdžiui, 1 metams. Taigi, iš viso jūs turėsite 3 metus ramybės. Jums 3 metus galios garantija. Tai labai geras pasirinkimas visiems tiems, kurie nori būti ramūs dėl ateities, nes netikėtai sugedęs pirkinys, kai gamintojo garantija pasibaigus, pareikalaus finansinių išlaidų. Kad to nenutiktų verčiau rinktis garantijos pratęsimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *