Kada geriausia imti būsto paskolą?

Ar nebūtų šaunu, jei pirkdami sau namus, turėtumėte galimybę pasirinkti iš plačios pasirinkimų gamos, o tuo pačiu gautumėte ir palankiausias sąlygas paskolai bei mažiausias nekilnojamojo turto kainas? Gaila, tačiau išskaičiuoti tokį metą yra labai sunku – čia didelę rolę groja ir sėkmė. Jei kredito unijos busto paskola ir jos sąlygos dažniausiai nesikeičia visus metus, tai namų pasirinkimas ir jų kainos tikrai keičiasi nuo metų laiko, atitinkamo mėnesio ar kažkokių įvykių.

Kalbant apie mėnesius, tradicinis pasirinkimas būtų rugpjūtis arba rugsėjis. Kaip taisyklė, šiais mėnesiais būstų kainos šiek tiek nukrenta, o pasirinkimas vis dar būna didelis. Kaip bebūtų, tai yra tik teorija – nėra jokių garantijų, jog ji pasiteisins ir taip bus ir realybėje. Jei bandote žvejoti pačią geriausią kainą, jums tikriausiai reikėtų palaukti žiemos – sausis arba vasaris atneša žemiausia kaina parduodamą nekilnojamąjį turtą. Žiema tuo pačiu yra ir stagnacijos metas, tada sustoja pirkimas, rinkoje pasirodo mažiau objektų. Tad jei ir galėsite gauti žemesnę kainą, žiemą ne visuomet turėsite iš ko rinktis. Nėra jokios prasmės pirkti namą ar butą kuris jums nepatinka, vien dėl to, jog jo kaina yra patraukli.

Daugiausiai naujų skelbimų apie parduodamus namus ar butus pasirodo būtent pavasarį – po žiemos sąstingio rinka atgyja, prasideda naujos statybos, prasideda didesnis žmonių judėjimas, tad natūralu, jog atsigauna ir nekilnojamojo turto rinka.

Kalbant apie ekonominę situaciją ir įvairių aplinkybių palankumą įsigyti nekilnojamą turtą, reikia apsvarstyti daug dalykų. Nors oficialiai šiuo metu ekonomika vis dar auga, kitais metais vis dar žadamas augimas, bet realiai jis yra toks sulėtėjęs ir nepateisinantis lūkesčių, jog šią situaciją galima drąsiai vadinti recesija. Recesijos metu ekonomika krenta arba sustoja kilti, tokiu metu daugiau žmonių praranda darbus, krinta jų pajamos. Tad jei ir jūs esate rizikoje prarasti savo darbą arba pajamų šaltinius, pirkti naują būstą ir imti paskolą iš kredito unijos ar banko tikrai nėra pats geriausias sumanymas. Situacija yra visiškai kitokia, jei jūs turite užtikrintas pajamas kurioms niekas negresia arba sukauptą kapitalą. Nors dabar to dar ir nematome, bet paprastai recesijos metu krenta žmonių perkamoji galia, ko pasekoje krenta ir nekilnojamojo turto kaina, tad tai puiki galimybė pasinaudoti proga ir nusipirkti turto pigiau. Ekonomikai augant, viskas vyksta atvirkščiai – turto kainos auga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *