Mėgstamiausi pratybų sąsiuviniai

PratybosViena iš efektyvių mokymo vidurinėje mokykloje priemonių – pratybų sąsiuviniai – plačiai paplitusi visoje šalyje. Kai kurie pratybu atsakymai 8 klasei bei kitoms klasėms yra rašomi pačių pratybų sąsiuvinių gale, kiti pateikiami specialiose mokytojų knygose, dar kiti yra pateikiami internete. Stengiamasi, kad pratybu atsakymai nepatektų per anksti moksleiviams į rankas. Mat mokymasis efektyvus, kai pratybas moksleiviai sprendžia patys, o ne ieško informacijos aplinkiniuose šaltiniuose. Taigi, ir pratybu atsakymai verčiau būtų pateikiami tik pasitikrinimui, ar pavyko teisingai išspręsti pratybas, ir kokiu keliu reikėjo eiti galvojant bei ieškant atsakymo. Na o mokiniai kiekvienas turi savo mėgstamas ir nemėgstamas pratybas. Paklausėme aštuntokų, kokie jų mėgstamiausi pratybų sąsiuviniai.

Mantas, 8 klasė

„Man labiausiai patinka fizikos ir geografijos pratybų sąsiuviniai. Labiausiai nemėgstu lietuvių kalbos pratybų sąsiuvinių, tų pratybu atsakymai net būna nesąmoningi. Kaip kiekvienas vaikas gali vienodai rašyti kūrinio interpretaciją ir vienodai suprasti, kas parašyta? Tai nesąmonė, nes visi skirtingai galvoja. Fizika visada veikia vienodai, o poezija ne. Dėl to man ir patinka fizikos pratybų sąsiuviniai, kur bent žinai, kodėl kas veikia, kodėl viskas skirtingai veikia. Dėl to ir stengiuosi tuos pratybų sąsiuvinius spręsti. Visada mokytoja patikrina, būnu išsprendęs geriau už daugumą“.

Monika, 7 klasė

„Labiausiai mėgstu lietuvių kalbos ir anglų kalbos pratybų sąsiuvinius. Kadangi jie man leidžia pažinti, kaip gali būti skaitoma literatūra, kas buvo patys rašytojai, jų asmenybės. Užaugusi turbūt norėčiau būti rašytoja arba bibliotekininkė, nes labai mėgstu knygas ir rašyti. Mokytoja dirbti nenorėčiau, nes manęs neklausytų vaikai“.

Ieva, 5 klasė

„Mėgstu pasaulio pažinimo ir biologijos pratybas. Mano tėtis imdavo mane į turizmo žygius, man patinka būti gamtoje, pažinti augalus, gyvūnus, upes, kalnus. Kai užaugsiu, norėsiu daug keliauti. Pratybų sąsiuviniai man patinka tiek pat kaip ir knygos. Tai tiesiog mano mėgstamiausi dalykai mokykloje. Pačių pratybų spręsti kartais pritingiu, bet iš esmės man patinka, kad jos yra ir kad aš galiu su jomis kažką naujo užtvirtinti. Sunkiausiai man sekasi matematika ir jos uždaviniai. Nors tikrai žinau, kad pratybos labai padeda mokytis, nes kai tą pačią temą pasprendžiu pratybų sąsiuvinį, tada man pasidaro kažkaip daug geriau. Dėl to norėčiau, kad pratybų sąsiuviniai būtų ir toliau, nors jų ir nemėgstu. Mama visada sako, kad reikia labiau galvoti, kas tau naudinga, o ne ko mėgsti, ar nemėgsti“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *