Ruloninio preso naudojimas ir žalieji pašarai

Ruloniniai presaiKam daugiausiai skirti yra ruloniniai presai? Turbūt galite greitai atsakyti, kad surinkti ir supresuoti šienui. Tačiau kokia to šieno paskirtis? Dažnai ūkininkai įsisavina ES lėšas, perka modernius presus, tačiau nušienautų pievų išmokas pasilieka sau… O kam iš tiesų turėtų būti naudojamas tas supresuotas šienas?

Žalieji pašarai – geriausias maistas gyvūnams

Visų pirma, šienas, kurį surenka ruloninis presas ir taip gražiai sustato laukuose, yra žaliasis pašaras gyvūnams. Žemės ūkis ir gyvulininkystė dėl to ir yra tampriai susijusios sritys. Kadangi iš žemės ūkio gaunamos tam tikros medžiagos, kurios vėliau panaudojamos gyvulininkystėje. Tad tie, kas užsiima, užsiima dažniau abiem dalykais arba bent jau neišvengiamai kontaktuoja su kita grandies dalimi. Žemės ūkiui, savo ruožtu, reikalinga trąša organinė, kurią suteikia gyvūnų mėšlas. Tiesa, jis gaminamas šiaudus, šieną permaišius su išmatomis, taigi, čia ir vėl šiame substrate susitinka gyvulininkystė ir augalininkystė, kitaip vadinama žemės ūkiu…

Kodėl žalieji pašarai yra geriausias maistas gyvūnams ir kokių dar alternatyvų jie turi? Nepamirškime, kad kalbame apie tokias rūšis kaip karvės, kiaulės, ožkos, avys ir kitos žaliaėdės. Žalieji pašarai – tai būtent tas maistas, kuris gamtiškai geriausias, naudingiausias ir niekaip žmogaus neiškraipytas. Galima tikėtis, kad augs sveiki ir naudą teikiantys gyvuliai, jeigu juos ir šersime šienu. Kita alternatyva yra visokie sintetiniai kombinuoti pašarai, kurie vėliau daro ir atitinkamą įtaką mėsinių gyvulių mėsos ar pieninių gyvulių pieno kokybei. Taigi pasinaudoti ruloniniu presu ir surinkti ritinius šieno bei jais pamaitinti gyvulius – vertingas patarimas.

Tvarkingas laukas

Dar viena priežastis, kodėl verta naudoti tą ritininį presą – tai pagaliau iš tiesų tvarkingai atrodantis ir tokiu tampantis laukas. Jeigu norime, kad laukuose būtų tvarka, viskas atrodytų tikrai gerai, teks pasinaudoti tais ruloniniais presais ir visą šieną sugrėbti automatiniu būdu ir suspausti į minėtuosius ritinius. Tvarkingas laukas džiugina ir lauko savininką, ir pro šalį riedančias mašinas.

Gera trąša

Surinktas šienas, kai jau minėjome, gali būti naudojamas kaip tikrai vertinga ir gera trąša. Tik kam tos tokios trąšos labiausiai reikia? Neabejotinai, pirmiausia ji naudinga yra kaip trąša, kuri panaudojama maišant su gyvūnų srutomis ir paverčiant tai kokybišku mėšlu, kompostu. Vėliau tai yra trąša laukams, padedanti ten geriau augti bet kuriems augalams. Taigi, su ta trąša reikia elgtis atsakingai ir, kol dar šienas geras, naudoti gyvuliams, o papuvus – trąšoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *