Tvoros pasirinkimas: kokios šiuo metu populiariausios?

Retai kada pamatysime sodybą be tvoros – net ir gyventys vienkiemiuose jos neatsisako ne tik dėl didesnės apsaugos nuo pašalinių akių, bet ir dėl nuo kartas nuo karto užklystančių neprašytų svečių – laukinių gyvūnų ar valkataujančių šunų ir kačių. Na, ir šiaip juk smagiau turėti aiškias savo valdų ribas.

Tvorų būna įvairiausių – nuo prabangių mūrinių, vidutinės kainos – medinių ir skardinių, iki visai ekonominių – vielinio tinklo ar segmentinių, kurias neretai vien dėl kainos priversti rinktis turintieji itin didelius žemės sklypus.

Skardines tvorosPaskutiniu metu itin didelę paklausą turi skardinės tvoros, kurias dažniausiai užsakinėja nusivylę medine tvora arba tie, kas nenori daryti tos pačios klaidos, kokią padarė kaimynai. Modulinė tvora iš skardos tvoralenčių (štaketlenčių) yra ilgaamžė ir nereikalaujanti priežiūros. Patrauklu ir tai, kad kaina nesikandžioja – tokia tvora kainuoja panašiai kaip medinė, o kadangi gaminama iš specialiu antikoroziniu pural sluoksniu dengtos ir milteliniu būdu nudažytos skardos, tarnauja ir išsaugo gražią išvaizdą išties daug metų. Deja, to negalima pasakyti apie medinę tvorą, kurią tenka perdažyti kone kas 5 metus, ypač jei ši nudažyta tamsia spalva. Kaip dažnai teks perdažyti medinę tvorą, žinoma, priklauso ir nuo pasirinktų dažų kokybės, o geri dažai ar dažyvės kainuoja nepigiai… Kaip minėta, skardinės tvoros dažomos visai kitokiu, milteliniu būdu, kai dažų milteliai yra elektriškai įkraunami ir užpurškiami ant cheminiu būdu apdorotos skardos bei vėliau kaitinami, kol tolygiai išsilydo ir suformuoja tvirtą, saugų paviršiaus padengimą norima spalva. Na, o dar didesnei apsaugai nuo atsitiktinio subraižymo, dažų sluoksnis padengiamas plona, bet tvirta permatoma poliesterio danga.

Dar vienas skardinių tvorų privalumas – visiška laisvė pasirinkti išvaizdą, mat nėra tokio dalyko kaip standartiniai matmenys – tvoralentės ilgis, segmento plotis ir tankumas pasirenkami kliento nuožiūra. Norintys daugiau privatumo gali rinktis ir beveik nepermatomą horizontalaus žaliuzi tipo skardinę tvorą. Na, o spalvų įvairovė leis tvorą priderinti prie namo stogo ar fasado. Netyčia pažeidus vieną tvoralentę, ne problema ją išmontuoti ir pakeisti nauja.

Kas dar svarbu – tokia tvora atrodo gerokai solidžiau, nei kainuoja, ypač jei fasadinėje namo pusėje komponuojama su mūriniais tvoros stulpais.

Įrašo “Tvoros pasirinkimas: kokios šiuo metu populiariausios?” komenatarų: 3

  1. Tvorų yra labai didelis pasirinkimas, bet manau reikia rinktis taip, kad tvora derėtų tarpusavyje. Nedėsi medinės tvoros, o vartų metalinių gi. Aš užsakinėjau tiek tvorą, tiek vartus( http://www.kiemoprojektai.lt/lt/vartai.htm ) iš tų pačių gamintojų, tai viską suderino tobulai.

  2. Segmentinė tvora išties geras pasirinkimas, vien dėl prieinamos kainos, saugumo, tvirtumo. Esteriniu požiūriu tai taip pat nėra blogiausias variantas, nerūdija, praleidžianti sviesą, o kam norisi daugiau privatumo – galima išpinti šią tvorą specialia juosta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *