Teisminė mediacija garantuoja konfidencialumą ir procesų kontrolę?

Atsiradę – teisminių procesų vykdymas bei bylų nagrinėjimas – žmonių gyvenimuose įneša be proto daug sumaišties. Nepaisant to, kad tai laiko ir finansinių sąnaudų ypatingai reikalaujantys procesai, žmonėms pastarieji taip pat sukelia daug streso, ypač, jeigu didelės sumos yra ant kortos, o bylos baigtis yra neįtikėtinai svarbi. Vis dėlto, yra teisinių išeičių, kurios leistų pasiekti kompromisą ir gerokai anksčiau, ir išlaikyti bent jau pagarbius tarpusavio santykius bylinėjimosi metu – tai teisminė mediacija.

Teismai LietuvojeMediacija teisminių procesų metu nėra naudinga teisininkams. Kitaip tariant, tik itin pagarbūs teisininkai bei advokatai, kurie tikrai, kad tiki kliento gerove, bei nori, jog pasiektų patį optimaliausią sprendimą jam, galėtų pasiūlyti teisminę mediacija. Visais kitais atvejais, kadangi įprasta atsiskaityti su teisininku valandinių įkainių sumomis, teisininkams nėra naudingi kompromisai bei trumpesnis bylų nagrinėjimas. Vis dėlto, pavyzdžiui Šiauliuose veikiančių advokatų bendrovės jums, panašu, kad pirmiausia pasiūlys pasinaudoti teisminės mediacijos galimybe ir tik tuomet ieškos kitų sprendimų, jeigu tokia bylos eiga jūsų netenkintų.

Vis dėlto, daugelis baiminasi dėl to, kad teisminė mediacija nesuteikia konfidencialumo, o be viso to, neįmanoma tinkamai valdyti situacijos – neva pasirinkus mediaciją, kelio atgal nėra. Nežinome, kas pasidalino su jumis tokia informacija, tačiau ji yra klaidinga. Tuo mediacija ir yra išskirtinė, kad, pirmiausia, yra garantuojamas visapusiškas konfidencialumas – ir iš advokato pusės, ir iš atsakovo. Yra pasirašomos konfidencialumo sutartys, kurių engimo bausmės ir atsakomybė yra didžiulės. Be viso to, konfidencialumo sutarties sulaužymas yra vienareikšmiškai baudžiamas, todėl jaudintis dėl to tikrai neturėtumėte. Antra, pasirinkus teisminę mediaciją, jūs iš karto perimate teisinę kontrolę į savo rankas – galite ne vien tik derėtis ir siūlyti savo kompromisą atsakovui, tačiau taip pat ir sulaukus neigiamo atsakymo, pavyzdžiui, ar netenkinus pasiūlytoms sąlygoms, vėl grįžti prie įprastinės teisinės tvarkos.

Kuo teisminė mediacija yra naudinga ir išskirtinė? Nepaisant to, kad tai yra efektyviausias ir paprasčiausias bylų nagrinėjimo procesas, jums taip pat bus pasiūlyta galimybė nuolatos derėtis, ieškoti kompromiso ir, svarbiausia, palaikyti pagarbius santykius su užsakovais. Mediacija idealiai tinka šeimų byloms, pavyzdžiui, dėl paveldimo turto, ar panašių situacijų, tad realu, kad nors ir bylinėjatės su savo giminaičiais, galiausiai vis tiek nenorėtumėte panaikinti bendravimą visai, tiesa? Teisminė mediacija yra tikslinė galimybė išlošti, teisine prasme.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *