Apranga turistaujantiems – keliautojų sveikatai ir patogumui

Kelionės pėsčiomis ir žygiai reikalauja ne tik fizinio pasirengimo, bet ir kokybiškos aprangos. Iš tiesų, jei drabužiai nebus pritaikyti aktyviam laisvalaikiui, kelionės metu jausitės nepatogiai ir suvaržyti, be to, esant prastesnėms oro sąlygoms, didėja tikimybė peršalti. Ekspertai vieningai sutinka – apranga turistaujantiems yra vienas svarbiausių dalykų, apie kuriuos turite pagalvoti, prieš pakuodami kelioninę kuprinę. Rekomenduojame rinktis žinomo gamintojo produkciją, kuri atitiktų jai keliamus kokybės ir patvarumo reikalavimus.

Turistinių batų pasirinkimas

Apranga keliaujantiemsDrabužių pasirinkimas priklauso nuo planuojamos kelionės trukmės, jos pobūdžio ir metų laiko. Didžiausias dėmesys turėtų būti skiriamas avalynei. Jei planuojate žygį sudėtingomis sąlygomis, pvz., uolėtomis vietovėmis, rinkitės batus su papildomomis apsaugomis pirštų ir kulnų srityje. Tokia avalynė apsaugos nuo nelaimingų atsitikimų ir suteiks reikalingo komforto. Ilgoms kelionėms pėsčiomis reikalingi batai su tvirtesniu padu, lengviems žygiams tiks ir paprasti sportinio tipo bateliai. Visais atvejais siūlome rinktis batus, kurie efektyviai garintų vidinę drėgmę ir neleistų kojai prakaituoti. Tam tikrais atvejais, t. y. planuojat žygius sudėtingomis sąlygomis, reikalingi gerai nuo išorinės drėgmės saugantys batai. Niekuomet į kelionę neimkite dar neišbandytos ir nenešiotos avalynės, kadangi net ir patys kokybiškiausi batai pradžioje gali trinti ar spausti. Kad priimtumėte teisingiausią sprendimą, pasitarkite su turistinės aprangos pardavėjais, kurie, įvertinę jūsų pageidavimus ir konkrečios kelionės sąlygas, pasiūlys optimaliausią sprendimą individualiu atveju.

Turistinių drabužių pasirinkimas

Turistiniai drabužiai turi būti lengvi ir patogūs. Jei keliaujate vasaros metu, rinkitės lengvo audinio, efektyviai drėgmę garinančius rūbus, kurie netrintų ir nespaustų. Tuo pačiu venkite itin laisvų drabužių, su kuriais jausitės nepatogiai. Primename, kad kelionės metu niekuomet negalite būti tikri dėl lietaus, todėl su savimi turėkite lengvą apdangalą nuo drėgmės. Be to, verta turėti ir atsarginių drabužių komplektą. Niekuomet į kelionę neimkite itin didelio rūbų kiekio – racionaliai įvertinkite, kiek ir kokių drabužių jums gali prireikti. Praktika, rodo, kad būtent apranga sudaro didžiausią nenaudojamo bagažo dalį.

Jei planuojate žygį šaltuoju metų laiku ar sudėtingomis oro sąlygomis, pagalvokite apie drabužių sluoksniavimo sistemą. Šiuo atveju bus reikalingi 3 sluoksnių rūbai – apatiniai termo drabužiai, efektyviai garinantys prakaitą, viduriniojo sluoksnio rūbai, šalinantys perteklinę drėgmę ir suteikiantys papildomos šilumos, bei viršutiniojo sluoksnio apranga, sauganti nuo nemalonių aplinkos veiksnių, vėjo ir drėgmės. Kad būtumėte tikri rūbų kokybe, rinkitės patikimą pardavėją – lietuvių įvertintas prekybos tinklas Armijai ir civiliams siūlo plačią turistinių drabužių pasiūlą, atitinkančią individualių pirkėjų poreikius. Žinomo vardo produkcija užtikrina kokybę ir patogumą, todėl su tokiais rūbais bet kokioje situacijoje jausitės saugiai ir patogiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *