Dažni buitinės technikos gedimai

Kai sugenda namuose naudojami ir reikalingi įrenginiai, tuomet galvojame, ką daryti. Ar geriau pirkti naują, ar geriau būtų buitinės technikos remontas. Visgi, jeigu gedimas pataisomas pigiau negu naujos priemonės pirkimas, o pastaroji pas jus stovi dar gana neseniai, tuomet verčiau taisyti.

Mikrobangų krosnelė

Populiariausios mikrobangų krosnelės bėdos būna jos netinkamas funkcionavimas. Krosnelė gali arba taip kepinti, kad iš maisto lieka tik svilėsiai, arba kaip labai ilgai šildyti ir jokio poveikio nesukurti. Kartais krosnelės gedimų priežastimi būna tiesiog per mažas dėmesys savai turimai technikai. Kai nesitvarkome, paliekame ten daug maisto likučių, kai įdedame per klaidą metalo ar metalinių detalių turinčių indų. Taip ir atsiranda gedimai.

Skalbimo mašina

RemontasTai turbūt nemaloniausia situacija iš visų galimų buitinės technikos gedimų. Kai sugenda skalbimo mašina. Nemalonumai tuomet dažnai apima ne tik nuosavo komforto sugadinimą, bet ir viso buto užliejimą vandeniu, galbūt net kaimynų užliejimą. Daug kam, gyvenančiam sename daugiabutyje, kuriame santechnika jau yra kritinės būklės, yra tekę patirti tą jausmą, kai staiga į duris ima daužytis pikti kaimynai bei rėkti, kad kažkur bėga vanduo. Deja, tokios būklės kaltininku dažnai būna skalbimo mašina, jeigu ji jau sena. O kartais ir nauja leidžia vandenį, jeigu ji netinkamai pajungta. Taigi, šie gedimai labai nemalonūs. Tenka šluostyti balas, galvoti, ką daryti su viduje įkalintais šlapiais bei muilinais drabužiais. O ir remontuoti ją keblu, nes taip lengvai į mašiną neįsimesi ir nenuveši į servisą. Tuomet pravartu Vilniuje išsikviesti meistrą į namus.

Fenai ir krosnelės

Kitas dalykas, kuris dažnai sugenda dėl gana akivaizdžių priežasčių – tai kaitinantys ventiliatoriai bei plaukų džiovintuvai. Pakanka netyčia iš kitos pusės įtraukti vieną ar kelis plaukus ir kažkas viduje ima svilti. Ima nesisukti aušinimo propeleris, ima kaisti detalės, tada svyla plastmasė. Jeigu laiku nėra išjungiama – o tai, viso labo, būna minutės ar kelių klausimas – prietaisas gali visiškai susvilti. Tada pasirodo paskutinis graudus dūmelis, dar kelis kartus keistai suaimanuoja prietaisas ir užgesta. Toliau jau jūsų valia – ar vežti jį taisyti, ar pirkti naują. Tikriausiai priklauso nuo to, ar seniai pirktas, ar brangus.

Šaldytuvas

Dar vienas prietaisas, kurio gedimas pridaro labai daug nuostolių, nes galimai sugenda visas viduje esantis maistas, o ypač pakenkiama šaldiklio turiniui. Šaldytuvą reikia saugoti ir dažnai atitirpinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *