Ką reikia žinoti apie fasado apdailą?

Fasado apdailaDaugelis skiria nepakankamą dėmesį pastatų išorei, nors būtent fasado apdaila padeda ne tik apsaugoti pastatus nuo neigiamo išorinio poveikio, bet ir gali suteikti pastatui išskirtinį vaizdą. Niekas nepaneigs to, kad pastato išorė yra labai svarbi, todėl renkantis reikia skirti laiko tinkamų medžiagų pasirinkimui. Ką reikia žinoti apie pastatų išorės apdailą?

Daugelis rinkdamiesi fasado apdailą randa didelį pasirinkimą, tačiau nežino į ką atkreipti dėmesį pasirenkant tinkamas medžiagas. Lietuva yra ne itin palankioje klimato zonoje, todėl reikia didelį dėmesį skirti medžiagoms, kurios yra atsparios oro sąlygoms ir jų permainoms. Didelė problema su kuria susiduria dauguma pastatų savininkų – pelėsis ir samanos. Taip nutinka, kai pasirenkamos tam tikros apdailos medžiagos. Be to, pastatų išorei kenkia ne tik lietus, bet ir saulė. Taip pat kenkia ir dulkės, druskos, suodžiai. Dažniausiai dėl to prasideda problemos su pelėsiu. Samanavimas pasitaiko retai, tačiau nei viena, nei kita problema neatrodo geriau tokio pastato savininkui. Reikia paminėti, kad fasado pokyčiai yra nulemti ne tik išorės poveikio, kas nepriklauso nuo žmogaus, bet ir netinkamai įrengta lietaus nubėgimo ir surinkimo sistema. Tai dažniausiai lemia, kad atsiranda žalios spalvos plotai ant namo fasado.

Norint išvengti problemų, reikia tinkamai pasirinkti fasado medžiagas ir pasirūpinti tinkamų lietaus surinkimo ir nubėgimo sistema. Pavyzdžiui, populiarus pasirinkimas yra keraminės plytelės. Jos atsparios temperatūrų poveikiui ir ilgai išlieka nekintančios išvaizdos. Kitas pasirinkimas – plokštės. Jų yra daug rūšių, todėl renkantis reikia atidžiai rinktis tinkamas. Tokia fasado apdaila yra geras pasirinkimas norintiems neturėti bėdų su samanomis ar pelėsiu. Pavyzdžiui, pasirinkus medinę apdailą namo išorei, teks susidurti su tam tikrais iššūkiais ją prižiūrint ir nepamiršti laiku impregnuoti. Mediena nėra geras pasirinkimas, todėl verčiau rinktis kitas medžiagas. Be to, tam, kad namo apdaila būtų ilgaamžė ir nekeltų rūpesčių, nepakanka išsirinkti geriausias medžiagas. Reikia pasirūpinti ir tuo, kad apdaila būtų tinkamai atlikta, todėl reikia ieškoti profesionalių namo išorės apdailininkų, kurie atliks darbus taip, kaip reikia.

Dažnai statant namą ar nusprendus jį renovuoti, kyla daug klausimų dėl išorės apdailos. Šiuo metu yra didelis pasirinkimas skirtingų medžiagų ir spalvų, kad tampa sunkia užduotimi pasirinkti teisingai. Geriausia ieškoti įvairių medžiagų, jas palyginti ir pasirinkti labiausiai tinkamą ne tik pagal kainą ir kokybę, bet ir pagal tinkamumą pastatui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *