Ką reikia žinoti apie miško pardavimą?

Miško pardavimas daugeliui savininkų sukelia labai daug klausimų, todėl reikia žinoti, kas yra svarbiausia nusprendus jį parduoti. Dažniausiai domina pardavimo kaina ir kaip viską atlikti. Taigi, nuo ko pradėti, jei parduodu miska?

Miškų paslaugosPirmiausia reikia žinoti, kad miško pardavimo terminas gali būti suprantamas kaip miško pardavimas su žeme t.y. medžiai ir žemė, ir tik medžiai t.y. mediena išsikirtimui. Savininkas turi gerai apgalvoti savo veiksmus ir pasirinkti tinkamai. Pagalvokite ar norite parduoti visą mišką ir nebebūti savininkas, ar norite parduoti tik medieną ir atsodinus medžius vėl laukti, kol galėsite juos parduoti? Svarbu išskirti tam tikrus pardavimo niuansus. Svarbiausias yra tas, kad pardavus tik medieną išsikirtimui, reikės atsodinti medžius ir toliau rūpintis savo nuosavybe. Toks pasirinkimas bus naudingas tiems, kurie moka ir nori rūpintis miškotvarkos reikalais. Tokiu atveju po miško iškirtimo ir atsodinimo praėjus kažkuriam laikui, vėl bus galima gauti pajamų iš miško iškirtimo. Jeigu mišku rūpintis nėra laiko ar nėra noro, tai reikia pagalvoti apie viso miško pardavimą t.y. medienos ir žemės. Tai yra naudingiau tiems, kurie dėl kažkokių priežasčių neturi laiko ir galimybių miško atsodinti, ir toliau jį prižiūrėti, pavyzdžiui, gavo palikimą ar dėl sveikatos problemų. Tokiais atvejais bus naudingesnis pardavimas žemės ir joje esančios medienos.

Daugelį domina miško supirkimo kaina. Tiesa, tikslią kainą jums gali pasakyti tik miško supirkėjai, nes viskas yra labai individualu. Kaina priklauso ne tik nuo to ar norite parduoti tik medieną išsikirtimui ar visą miško žemę su medžiais, bet ir nuo miško vertės. Miško vertė nustatoma ir pagal tai, kokie medžiai yra miške, kokia jų būklė ir kokios galimybės išsikirtimui. Galima pasiskelbti skelbimuose, kad parduodu miska ir sulauksite pasiūlymų su kainomis. Taip pat galima surasti specializuotas interneto svetaines, kuriose užpildžius užklausas galima sulaukti preliminarių kainų. Galima tik pasakyti, kad brangiausiai superkama tokia mediena, kaip ažuolas, uosis ir eglės. Geriausia kreiptis į kelis miško supirkėjus ir pateikus reikiamus duomenis sulaukti pasiūlymų su kainomis. Tuomet galima bus palyginti jas ir pasirinkti geriausią pasiūlymą. Tiesa, reikia būti atidiems ir išsiaiškinti visas pardavimo sutarties sąlygas. Tik tuomet galima vertinti, kuris pasiūlymas tikrai verta dėmesio. Visa tai padės palyginti skirtingas sąlygas ir kainas. Taip galima išsirinkti geriausią pasiūlymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *