Gamtos paveldo objektai, kuriuos verta pamatyti Lietuvoje

Lietuva yra labai nuostabi šalis, tad visada pirmiausia verta plačiau susipažinti su sava šalimi, o ne keliauti kažkur toli. Bene daugiausia dėmesio mūsų šalyje sulaukia gamtos paveldo objektai. Jų pasirinkimas labai platus ir jie yra labai skirtingi.

Graži Lietuvos gamtaPateiksime Jums sąrašą vietų, kurios, esame tikri, paliks įspūdį ir galbūt tai padės geriau suprasti – kodėl mūsų šalis yra tokia nuostabi ir kodėl žmonės iš kito pasaulio kampelio čia vyksta.

  • · Verkių regioniniame parke Jūsų laukia nuostabus šaltinis, kuris žymimas kaip gamtos paveldo objektas. Nors jis nėra labai didelis, tačiau akis traukia gaivumu. Vanduo tinkamas gėrimui, tad būtinai paragaukite.
  • · Pučkorių atodanga yra vienas gražiausių lankytinų objektų, kuris nuo 1974 metų laikomas gamtos objektu. Čia galėsite pamatyti ne tik nuostabią gamtą, tačiau dažnai vietoje prekiaujama skani kava leis Jums pasimėgauti nuostabia diena. Svarbiausia, kad tai puikus pasirinkimas visus metus, tad būtinai užsukite pasigrožėti.
  • · Žiegždrių atodanga yra dar vienas nuostabus objektas, kuris tikrai Jums paliks tik pačias geriausias emocijas. Atodangą galite rasti Kauno rajone, tad strategiškai tai yra patraukli vieta, kuri dažniausiai bet kuriuo atveju yra pravažiuojama. Taigi, sustoti čia – verta, kadangi atodanga puikiai atrodo visais metų laikais.
  • · Totoriškių akmuo galbūt nebus labai įspūdingas reginys, tačiau keliaujate pro šalį – verta aplankyti. Tai yra bene pats ilgiausias akmuo Kaišiadorių rajone, tad vertas Jūsų dėmesio ir tuo pačiu Jūsų apsilankymo.
  • · Vištyčio akmuo yra šeštas pagal dydį riedulys Lietuvoje: aukštis – 4,01; ilgis – 7,1; plotis – 4,74; didžiausia horizontali apimtis – 16,86 m.
  • · Adomo Mickevičiaus ąžuolas taip pat priskiriamas prie vienų labiausiai lankomų objektų. Ąžuolas yra 1,3 m skersmens, apie 20 m aukščio, 4,4 m apimties.
  • · Stakų ąžuolas galbūt neatrodo labai įspūdingai, tačiau labiausiai jis traukia tuo, kad jos amžius, kaip yra matuojama, galėtų siekti beveik 1000 metų. Nuostabu, tiesa?

Gamtos paveldo objektai verti Jūsų dėmesio ir čia matote tik labai trumpą sąrašą. Lietuvoje tokių objektų yra labai daug, tad siūlome juos aplankyti ir tuo pačiu pamatyti mūsų šalies grožį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *