Ką keliuose mirkčioja vairuotojai

Tvarkingas automobilis turi turėti tvarkingas šviesas. Todėl xenon lemputes pagal automobili turi būti parinktos atitinkamai ir tikrai gerai veikiančios. Geras automobilio apšvietimas, veikiantys žibintai – tai būtinas saugaus eismo atributas, kurio nesilaikant yra baudžiama pagal KET taisykles. Tačiau šįkart – pakalbėkime apie tai, kuomet vairuotojai kelyje susimirkčioja šviesomis, ir ką tai galėtų reikšti.

Praneša apie patruliuojančią policiją

Nauji žibintaiTam, kad šviesos gerai veiktų, reikalingi visi šviesumą užtikrinantys komponentai automobilyje: https://www.autosviesos.lt/xenon-blokai. O kai šviesos veikia – tai ir susikalbėti kelyje įmanoma. Dažnas ir seniau itin dažnai buvęs komunikavimo šviesomis pretekstas būdavo kelyje patruliuojanti policija. Kuomet keliuose dar iš tiesų stovėdavo po policininką, pasislėpusį krūmuose, tuomet tokie mirkčiojimai būdavo gal ir naudingi. Aišku, ir dabar iš priekio žvėrišku greičiu lekiančiai mašinai kartais iš anksto praverčia sužinoti, kad kažkur stovi policija. Tačiau dabartiniai policininkai jau nesislapsto krūmuose, pastebėti juos gali ir iš toli. O ypač, jeigu apie tai praneša kiti eismo dalyviai.

Meluoja apie patruliuojančią policiją

Tiesa, kartais tokie įspėjimai būna netikri. Vairuotoją iš priekio galbūt piktina kito vairuotojo viršijamas greitis, tad jis leidžia sau pasinaudoti galimybe pasignalizuoti ir tą padaro. Tuomet kitas vairuotojas supranta, kad reikia mažinti greitį, antraip grės bauda. Ir tą ir padaro. Rezultatas – puikus. Nors ir apgaunate tą kelių erelį, tačiau sumažinant greitį galbūt kažkam išgelbėjate gyvybę.

Siūlo persijungti šviesas

Tamsoje važiuojant kitas vairuotojas gali pasignalizuoti jus staiga apakindamas. Paprastai tai reiškia, kad užsižiopsojote ir pamiršote ilgas šviesas pakeisti trumpomis. O tai akina iš priekio važiuojančius vairuotojus. Tai gali reikšti ir kitą dalyką: kad jūsų šviesos taip pakeltos, kad kitiems eismo dalyviams atrodo, jog važiuojate su ilgomis. Vadinasi, tai trukdo, o ne padeda kelyje, tad turėtumėte pamąstyti, ką galite pakeisti.

Rodo, kad pas jus kažkas negerai

Kartais būna, kad vienas po kito visi vairuotojai jums mirkčioja, o dar ir kažką rankomis mojuoja. Tai greičiausiai reiškia, kad kažkas negerai su jūsų mašina, ir tą mato būtent vairuotojai, važiuojantys iš priekio. Ką jums reikia daryti, tai kuo skubiau sustoti šalikelėje ir pasižiūrėti, kas gi čia negerai.

Susisveikina iš tos pačios kompanijos

Gražu žiūrėti, kaip tarpmiestiniuose keliuose susimirkčioja autobusų, greitosios pagalbos ar gaisrinių vairuotojai. Mirkčiojimas šviesomis – čia būdas gražiai pasisveikinti vieni su kitais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *