Kai stebi pašalinė akis

Hidden camera detectorNors slapta tyrinėti kitų asmeninį gyvenimą įstatymai draudžia, Kinijos gamintojai siūlo tiek daug įrangos, kad pagunda kyla ne vienam, ne tik iškrypėliams maniakams. Dažnai slapta stebimi šeimos nariai, darbuotojai (ypač auklės), statybininkai. Žinoma, slapta kamera gali praversti ir vagystės atveju, nes tokios nepastebės nei vagys, nei plėšikai. Nedidelės vaizdo kameros, mikrofonai ir GPS sekliai prieinami visiems už juokingą kainą. Štai vos už keliasdešimt eurų gali būti įsigyta maža slapta kamera su Wi-fi ir ypatingai kompaktišku objektyvu, pritvirtintu ant ilgo lankstaus kabelio – panaudojimo galimybės beveik neribotos. Tokią kamerą įmontuoti galima beveik bet kur – į sieną, baldus, žaislus, šviestuvą, grindis, automobilyje… Na, o įdėjus talpią atminties kortelę ir prijungus talpesnę bateriją (pavyzdžiui, power banką), toks sekimo prietaisas galėtų filmuoti nepertraukiamai kelias dienas. O jei prijungsite pastovų maitinimo šaltinį, kadangi vaizdą galima stebėti ir nuotoliniu būdu per telefoną, kartą sumontavus, prie kameros lįsti daugiau net nereikėtų. Pačio objektyvo lęšio skersmuo tesiekia vos kelis milimetrus, todėl sumaniai įmontuotas tamsiame fone šis daiktas puikiai įsilietų į aplinką, todėl jį plika akimi pastebėti būtų beveik neįmanoma, ypač net neįtariant apie jo egzistavimą ir specialiai neieškant.

Tokios šnipinėjimo galimybės ne tik daro įspūdį, bet tuo pačiu ir baugina – kas garantuos, kad panašus daiktas šiuo metu nestebi jūsų pačių?

Todėl kaip priešnuodis šnipinėjimo įrangai, kuriama ir profesionali TCSM įranga sekimo prietaisams aptikti ir blokuoti, tiesa, kainuojanti gerokai daugiau. Pavyzdžiui, minėtą slaptą kamerą surasti galima keliais būdais – ieškant objektyvo, padėtų optinis slaptos kameros detektorius, pavyzdžiui, toks hidden camera detector Optic-2. Taip pat galima naudoti nelijininį detektorių (NLJD), kuris nuotoliniu būdu sugeba aptikti puslaidininkius, esančius kameros mikroschemoje, taigi būtų veiksmingas net ir kamerai esant išjungtai. Na, o kadangi tokia kamera informaciją perduoda ir per Wi-Fi, kas yra tam tikra radijo ryšio atmaina, ją lokalizuoti būtų galima pasinaudojus radijo dažnių spektro analizatoriumi.

Sekimo įranga gali būti sumontuota bet kur: kompiuterinėje technikoje, telefono kroviklyje, priešgaisriniame dūmų detektoriuje, judesio daviklyje, televizoriuje, sieniniame laikrodyje ir bet kuriame kitame elektros prietaise ar balde. Taigi jei turite itin pavydų sutuoktinį ar paranojišką darbdavį, galbūt verta atidžiau apsižvalgyti, ar jūsų nestebi pašalinė akis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *