Kaip gauti norimą darbo vietą?

Darbo skelbimai padeda žmonės lengvai pastebėti laisvas darbo vietas. Tačiau tai, jog įmonė ieško darbuotojo nereiškia, jog radote darbą. Pasitaiko, jog žmonės išsiunčia kelioliką gyvenimo aprašymų ir nei viena įmonė nesusisiekia. Gauti norimą darbą yra nelengva ne tik tiems, kurie turi mažai darbo patirties, bet ir tiems, kurie turi daug darbo patirties ir žinių. Keli patarimai, ką daryti, jog darbdavys atkreiptų į Jus dėmesį:

Motyvacinis laiškas. Nerašote motyvacinio laiško? Gali būti, jog čia yra priežastis, kodėl yra nelengva gauti darbą. Darbdaviui svarbu, jog darbuotojas būtų darbštus ir norėtų dirbti pas jį. Jei nesivarginate parašyti motyvacinį laišką, tuomet gali būti, jog darbdavys nemano, jog būsite darbštus ir esate geras kandidatas. Motyvacinis laiškas turi sudominti darbdavį. Verta papasakoti ne tik apie save, bet ir paminėti, kodėl renkatės šią įmonę, kokią naudą galite suteikti.

Darbo skelbimaiGyvenimo aprašymas. Verta pakoreguoti gyvenimo aprašymą pagal darbo skelbimą. Jei pasirinktas darbas yra kitame mieste nei prieš tai turimi darbai, verta paminėti, jog ieškote darbo pasirinktame mieste. Jei norite dirbti Kaune, tuomet parašykite, jog domina darbas Kaune. Jei gyvenate kitame mieste, darbdavys gali pagalvoti, jog nerandate darbo, todėl ieškote laikino darbo, o vėliau grįšite atgal į pasirinktą miestą.

Rekomendacinis laiškas. Neprivaloma siųsti rekomendacinį laišką, tačiau tai gali būti naudinga. Darbdaviui naudinga žinoti, jog esate žingeidus ir darbštus.

Darbo pokalbis. Jei motyvacinis laiškas ir gyvenimo aprašymas darbdavį sudomino, tuomet būsite pakviestas į darbo pokalbį. Kartais prieš darbo pokalbį yra siunčiama užduotis. Gali būti, jog iš pradžių reikės atlikti užduotį, o tik vėliau būsite pakviestas į darbo pokalbį, jei užduotis bus atlikta gerai. Sprendžiant užduotį yra svarbu nusiųsti užduotį net ir tuomet, jei ji yra nebaigta. Svarbu paminėti, jog turint daugiau laiko, galėtumėte užduotį užbaigti arba parašyti, kuriose vietose susidūrėti su sunkumais. Darbdaviai vertina atvirumą. Darbo pokalbio metu svarbu ne tik atsakyti į klausimus, bet ir užduoti klausimus darbdaviui. Tai turi būti pokalbis tarp darbdavio ir darbuotojo, todėl svarbu jį palaikyti. Verta užduoti klausimus, susijusius su įmone, darbdaviui parodysite, jog domitės ne tik atlyginimu, bet ir norite suteikti įmonei naudos.

Nesvarbu, kuriame mieste pasirinksite darbą. Darbas Vilniuje gali būti taip pat lengvai randamas kaip kitame mieste, jei mokėti sudominti ir sužavėti darbdavį. Verta pasistengti ir skirti pakankamai laiko, jog darbas būtų pasiūlytas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *