Klaidos plaukiant baidarėmis

Prasidedant šiltajam sezonui, baidarės nuomai tampa tokiu dalyku, kurį pasirinkti nori daug poilsiautojų. Tačiau tam, kad atostogos ir kelionė baidare būtų tikrai maloni, pravartu pasidomėti tipinėmis klaidomis ir jų vengti.

Netinkamai parinktas maršrutas

Baidarės visiemsGeriausi yra vaizdingi maršrutai baidarėm – pvz., Dzūkijos upėse: Merkyje, Varėnėje, Uloje ir kt. Tačiau svarbu renkantis maršrutą ir pagalvoti apie savo galimybes. Kai kurie žmonės pervertina arba nuvertina save. Dėl to plaukti geriau ne tokiomis mišriomis kompanijomis, kur plaukia profesionalai su neprofesionalais kartu, o šiek tiek kitaip. Plaukti geriau atskiria. Pradedantieji vienokiu maršrutu, daug kartų plaukę – kitokiu. Labai skirsis poreikiai. Pirmą kartą plaukiantieji turėtų rinktis itin lengvą, trumpą maršrutą. O štai tie, kurie save laiko tikrais plaukimo asais, rinksis ilgą ir labai sudėtingą upių labirintą. Taigi, klaida yra sumaišyti šias grupes ir pradedantiesiems duoti per sunkų, o pažengusiems per lengvą maršrutą.

Blogai sudėti daiktai

Tam, kad kelionė baidare būtų tikrai kupina gerų įspūdžių, reikia saugoti save ir savo daiktus. Tegul ji išties sukelia nuostabius jausmus, o ne praradimo skausmą. O praradimai plaukiant baidare dažniausiai būna tokie, kad žmonės plaukdami tiesiog pameta savo asmeninius daiktus, arba šie sušlampa, o kartais sušlapę ir būna visiškai sunaikinti (pvz., piniginės, telefonai ir pan.). Taigi, plaukiant baidare reikia pasiruošti nemažai labai sandarių maišelių, nes tik jie galiausiai taps jūsų gelbėtojais ir leis užtikrinti, kad plaukdami patirsite tik geras emocijas. Svarbiausius daiktus pakuokite į mažesnius maišelius, paskui dėkite į didesnius, galiausiai visa tai dėkite į sandarius dėklus, esančius baidarėje. Raktus, dokumentus, telefonus turėkite neperšlampamuose dėkluose, kuriuos galėtumėte laikyti užsikabinę ant kaklo. Tai garantuos, kad net ir kokiu nors būdu apvirtus ar nuskendus baidarei, jums svarbūs daiktai nenugarmės kažkur į dugną.

Per daug alkoholio

Klaida plaukiant baidare – neskaičiuojant vėsintis alumi. Taip atsitinka kai kurių ekipažų plaukikams, dažniausiai šeimos galvoms… Iš pradžių gal ir bus smagu, tačiau paskui kils daug problemų. Pirma, teks dažnai stoti ir eiti į mišką. Antra, pasidarys sunku plaukti, galiausiai visiškai per sunku bus sunkesnėse upės vietose: kai baidarę reikės prasinešti, kai reikės daryti kelis sunkesnius manevrus ir pan. Taigi, tokios klaidos stengtis geriau nedaryti. Verčiau plaukti dvi ar tris dienas ir alų gerti jau po kelionės, atplaukus į stovyklos vietą, pasistačius palapinę ir užsikūrus laužą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *