Kokias kanceliarines prekes naudojate? Apklausa.

Atrodo, kai suaugame, kanceliarines prekes nuo mūsų nutolsta. Kartą metuose darbovietėje kažkas užsako bloką naujų šratinukų ir tuo viskas pasibaigia. Tačiau iš tiesų juk gali būti ir kur kas didesnė kanceliarijos įvairovė. Klausiame įvairių žmonių iš skirtingų socialinių grupių, ar jie turi mokyklinių, kanceliarinių prekių, kokias ir kada naudoja.

Moksleivis naudoja tą, ką nuperka tėvai prieš rugsėjį

Kanceliarijos sprendimaiMiglė, besimokanti 10 – oje klasėje sako, kad bėgant metams kanceliarines prekes prieš rugsėjį tenka pirkti vis mažesniais kiekiais. „Pamenu ankstesnes klases, kada reikėdavo tikrai labai daug tų prekių įsigyti vienu ypu. Dabar taip nėra. Nėra ir dailės pamokoms tiek daug reikalavimų. Dar anksčiau būdavo pamoka, vadinamoji darbais, ten reikėdavo kartais kažką klijuoti, gaminti, siūti. Irgi prireikdavo visokių dekoravimo priemonių, taip pat ir piešiniams. Kartais būdavo labai nemalonu, nes mokytoja liepdavo pirkti išties brangius dalykus ir aš žinodavau, kad mano tėvai tikrai negali leisti pirkti viską, ko tik norime. O dar blogiau kai kurioms kitoms mergaitėms, kurių tėvai išvis neturėjo pinigų. Dabar jau reikia nedaug tų prekių. Per dailę paprastai piešiame su guašu arba akvarele – pasirinktinai. Kiti, kas labai nemėgsta terliotis, piešia su pieštukais. Tačiau pakanka šiaip turėti viską, ko reikia braižybai (liniuotė, skriestuvas, pieštukai, trintukas, matlankis ir pan.), žirkles, lipnios juostos, kelis rašiklius, pieštuką, spalvotą žymeklį. Ir, aišku, sąsiuvinius“, – sako mergina.

Dailės mokyklą lankanti paauglė nori visų prekių

O štai Austėja, lankanti dailės mokyklą, sako, kad jai kanceliarines prekes perka tėvai už gerus darbus ir pažymius. „Mes esame susitarę, kad tai manęs skatinimo būdas. Man visada labai patiko piešti, paskui pradėjau eiti į dailės mokyklą. Man visos tos prekės, visokie spalvoti popieriai, trauktas popierius, klijavimo, piešimo priemonės yra kažkas nepaprasto. Aš ateinu į tokią parduotuvę arba internete pasižiūriu prekes ir noriu VISKO. Tai tėvai tuo naudojasi ir man vis kažką nuperka, kai padarau kažką gero, naudingo. Pavyzdžiui, aną kartą nuravėjau visus gėlynus prie namų. Visą savaitgalį dirbau. Už tai man nupirko naują pieštukų rinktinį. Bet ne tą vaikišką, o skirtingo minkštumo, geros firmos. Dar labai laukiu, kada vasarą dirbsime prie namo. Jį reikės perdažyt. Po to man tėvai nupirks gerą rusišką akvarelės rinkinį, pagamintą medaus pagrindu. Ir tikrus profesionalius teptukus. Taip ir susirenki viską, ko reikia, po truputį“, – sako mergaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *