Namo vertinimas ir proceso eiga

Namo vertinimasNorint parduoti nuosavą namą, specialistai rekomenduoja atlikti jo vertinimą ir sužinoti, ar suma, už kurią norima parduoti namą, atitinka rinkos vertę. Nekilnojamo turto, šiuo atveju, namo vertė gali priklausyti ne tik nuo ekonominės šalies situacijos, bet ir kaimynystėje esančių namų, netoliese įsikūrusių strateginės vertės objektų, esamų gyventojų ir kitų veiksnių. Namo vertinimas – rekomenduojama atlikti procedūra ne tik parduodantiems, bet ir perkantiems namus. Jeigu norima įsigyti nuosavą būstą, specialistai rekomenduoja atsižvelgti į šiuos aspektus:

  1. Finansinės galimybės. Norint įsigyti bet kokį nekilnojamą turtą: butą, namą, automobilį, žemės sklypą ir t.t., reikalingos finansinės lėšos. Dažnai tokiais atvejais asmenims padeda bankai, suteikiantys paskolas, todėl pirmiausia, ką turi padaryti žmogus, norintis įsigyti nekilnojamo turto, įvertinti savo turimus finansus su specialistu ir, jei reikia, imtis veiksmų dėl paskolos gavimo.
  2. Nekilnojamo turto paieška. Ieškoti sau tinkančio ir patinkančio nekilnojamo turto objekto visuomet galima patiems, tačiau neturint pakankamai laiko, tai už jus gali atlikti nekilnojamo turto brokeris. Atsižvelgdamas į jūsų pageidavimus, lūkesčius, norus, finansines galimybes, specialistas ras pasiūlymus dėl turto įsigijimo, o jums teliks juos peržiūrėti ir nuspręsti, ar radote sau priimtinų variantų.
  3. Turto vertės nustatymas. Jeigu patikėsite specialistui įvertinti, pavyzdžiui, jūsų pasirinkto namo vertę, sužinosite, ar pateikta kaina atitinka dabartinę situaciją rinkoje. Šios paslaugos kaina priklauso nuo objektų kiekio, sudėtingumo, vertinamo turto būklės, specialisto ar įmonės, kuriai patikite atlikti vertinimą.
  4. Sutarties pasirašymas. Šiame etape yra sudaroma sutartis su nekilnojamo turto pirkėju bei pardavėju. Joje turi būti įrašyta parduodamo objekto kaina, detaliai aprašomas parduodamas turtas, apbrėžiamos sutarties nevykdymo sąlygos, nutariama, kas apmokės notaro išlaidas, kurių prireiks norint pasirašyti turto pirkimo-pardavimo sutartį. Taip pat sutartyje turi būti norodyta data, kada pirkėjas gali įsikelti į objektą, jei, perkamas butas ar nuosavas namas, surašomi įsipareigojimai, kuriuos turi vykdyti tiek pirkėjas, tiek pardavėjas ir pan.
  5. Nuosavybės teisės registravimas. Įsigijus nekilnojamo turto, jį būtina užregistruoti specialioje institucijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *