Tikrasis itališkas interjeras ir baldai

Lietuvoje itališkas interjeras dažnai suvokiamas per kokybiškų ir nepigių itališkų baldų bei apdailos medžiagų prizmę. Itališkas interjeras laikomas prabangos įsikūnijimu. Bet tokia samprata nėra teisinga, tiksliau pasakius ji nėra visiškai teisinga.

Šiuolaikinis itališkas interjeras, o tuo pačiu ir baldai vis labiau tolsta nuo pompastiškumo, link patogumo ir funkcionalumo.

Italų interjero dizaineriai sako, kad geras šiuolaikinis interjeras – tai visų pirma funkcionalumas, juk žmonės nenori leisti pinigus vien gražiems ir nevisada patogiems daiktams.

Antra vertus šių dienų vartotojas niekuomet nepirks kad ir pačių kokybiškiausių baldų jeigu jie nebus akiai patrauklūs, neišsiskirs savo dizainu. Tai savotiška dilema gamintojams.

Itališki baldai

Paskutinės italų baldininkų, interjero dizainerių ir dekoratorių organizuojamos parodos parodė, kad itališkų baldų projektavimas ir gamyba juda būtent šia linkme: kuriami daugiafunkciniai ir universalūs, įdomaus dizaino baldai už prieinamą kainą.

Itališkus baldus gaminančios kompanijos tai pasiekia gamyboje taikant vis naujasnes technologijas, vienas medžiagas pakeičiant kitomis, mažiau brangiomis, bet kokybiškomis.

Kaip pavyzdį galima paminėti brangių medžio rūšių (raudonmedžio) pakeitimą pigesnėmis, bet nemažiau kokybiškomis – ąžuolu arba buku. Rankų darbą vis dažniau pakeičia staklės, taip pat naudojami pigesni, bet kokybiški gobelenai, aptraukti kuriais baldai atrodo įspūdingai ir stilingai.

Būtent iš gamybos ypatumų ir kyla dvi pagrindinės itališko interjero kryptys: senoji geroji klasika ir šiuolaikiškasis jaukus minimalizmas. Abu stiliai savyje sujungia itališko dizaino praeitį ir ateitį.

Klasikinio itališko interjero prabanga

Klasikinis itališkas interjeras įkvepia savo prašmatnumu ir elegancija: aptakios, originaliai išraitytos baldų ir dekoro linijos mintimis mus sugrąžina į aristokratišką Italijos praeitį. Klasikinis itališkas interjeras – tarsi puiki galibymė pabėgti nuo kasdienio įprasto gyvenimo.

Tokiuose namuose kiekvienas svečias gali pasijusti išlepintu ponu. Kiekviena klasikinio itališko interjero detalė alsuoja nesuvaidintu rafinuotumu ir elegancija.

Šių dienų itališka klasika nekopijuoja praėjusių amžių šios šalies interjerų stilių. Naujojoje itališkoje klasikoje ypatingai daug novatoriškų sprendimų pritaikytų šiuolaikinio gyvenimo būdui.

Italai tuom ir pasižymi, kad savo temperamento dėka niekuomet ilgai negali sėdėti sudėję rankų, nuolat kažką išgalvoja, patobulina, perdaro.

Šiuo metų klasikiniuose itališkuose interjeruose atsiranda vis daugiau baldų ir dekoro elementų pasiskolintų iš etninio stiliaus, tolimųjų rytų kultūrų.

Itališkas interjeras jaukaus minimalizmo šviesoje

Nepaisant senovinių itališkų interjerų populiarumo, paskutiniu metu vis labiau dominuoja ne karališka praėjusių amžių klasika, o naujasis jaukusis minimalizmas. Norite žinoti kaip italai jį patobulino ir pakeitė?

Tiesiog italai pernelyg myli tikrą namų jaukumą ir šilumą, todėl niekaip negalėjo susigyventi su tikruoju, pernelyg organišku ir kiek nuobodžiu minimalizmu.

Todėl Italijoje, net jei ir siūlomi modernūs baldai yra tradicinių griežtų formų, jų apmušalai yra tiek spalvingi ir malonūs, jog vienu metu tiesiog pamiršti, kad tai šiuolaikiniai modeliai . Tas pats liečia ir kitus namų dekoravimo daiktus ir objektus.

Italų interjero dizaineriai visada pabrėžia – nesivaikykite madų. Rinkitės tik tuos baldus ir daiktus, kurie tikrai patinka būtent Jums. Vienas kitas senovinis daiktas, kilimas ar vaza gali suteikti ypatingo kolorito, netgi labai papuošti kad ir modernų interjerą, tereikia pasitelkti fantaziją ir drąsą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *