Nešiojamasis kompiuteris, planšetė ar išmanusis telefonas – kuris perkamiausias ir reikalingiausias?

15-29 m. amžiaus jaunuoliai, daugiausiai miesto gyventojai, savo išmaniuosius telefonus keičia beveik kasmet. Anot pedagogų, visiškai natūralu, kad jaunimas domisi naujausiomis technologijomis ir nori turėti naujausius rinkoje prietaisus. Tokia statistika pateikiama neseniai atliktame tyrime. Dar pastebima, kad kiekvienais metais, prieš prasidedant mokslo metams, apie tris kartus išauga ir nešiojamųjų bei planšetinių kompiuterių pardavimai.

Prieš kelerius metus kaip priemonė, palengvinanti mokymąsi ir leidžianti aktyviai naršyti internete, žiūrėti filmus, pramogauti, buvo pamėgti nešiojamieji kompiuteriai. Šiandien vis dažniau jauni žmonės renkasi nebe nešiojamuosius, bet planšetinius kompiuterius, o ir pastaruosius atstoja išmanieji telefonai, kurie yra mobilesni ir tobulėja neįtikėtinai sparčiai.

Nauji telefonaiMoksleiviai ir studentai teigia, kad nešiojamuosius ir planšetinius kompiuterius jie įsigyja norėdami efektyviau mokytis, informacijos paieškai. Tuo tarpu išmanusis daugiausiai naudojamas susirašinėjimui, naršymui internete, muzikos klausymuisi. Tačiau, akivaizdu, telefonas ar planšetinis kompiuteris mažai naudingi ruošiant rašto darbus, prezentacijas, taigi visi 3 prietaisai yra reikalingi ir naudingi. Kitos visuomenės apklausos duomenys rodo, kad, norėdami perkelti muziką, įvairius dokumentus, interneto vartotojai kaip patogiausią rinktųsi nešiojamąjį kompiuterį (58 proc. apklaustųjų), išmanusis telefonas būtų patogus 18-ai proc. asmenų, o planšetinis kompiuteris – vos 3 proc. respondentų.

Kurių prietaisų populiarumas po truputį smunka?

Šiandien pagal pardavimus nešiojamieji kompiuteriai jau nėra lyderiai – pastaraisiais metais išaugo planšečių pirkimo mastai. Planšetės kaip lavinamosios priemonės perkamos vaikams, paaugliams. Ir nors apie kompiuteriais ir telefonais besinaudojančius vaikus galima išgirsti įvairių nuomonių, pedagogai tvirtina, kad naujosios technologijos lavina vaikų kalbą, pagerina motoriką ir socialinę bei emocinę raidą. Planšetės labai populiarios tapo ne tik tarp jaunimo, bet ir tarp verslininkų – nedidelį ir funkcionalų, mobilų prietaisą labai patogu naudoti daugeliu atvejų.

Planšetinis kompiuteris labai patogus tiek dėl savo formos, tiek dėl dydžio, tiek ir svorio. Planšetės labai patogios skaitant elektronines knygas, naršant ir ieškant medžiagos internete, ruošiantis kontroliniams darbams, koliokviumams bei egzaminams. Tenka pripažinti, kad didžioji dalis šiuolaikinių moksleivių ir studentų mokymosi proceso jau nebeįsivaizduoja be technologijų. Kur kas paprasčiau ir pedagogams: padedami technologijų, jie gali greičiau, suprantamiau ir aiškiau išdėstyti medžiagą, praturtindami „sausus“ faktus.

Ar mobilieji telefonai pagal pardavimus išliks ant aukščiausio laiptelio?

Šiandien nerastume žmogaus ar bent jau šeimos, kuri neturėtų mobiliojo telefono. Tuo tarpu dalis namų ūkių, ypač kai šeimos nariai – vyresnio amžiaus žmonės, kompiuterių neturi. Ir nors pagal pardavimus nuperkama panašiai kompiuterių ir išmaniųjų telefonų, išmanieji telefonai yra kur kas populiaresnė ir labiau geidžiama prekė. Telefonas šiandien siejamas nebe vien su galimybe paskambinti, tačiau ir su bendravimu socialiniuose tinkluose, informacijos kaupimu, fotografavimu, žaidimais ir kitomis pramogomis.

Išmanusis telefonas gali puikiai atstoti daugelį prietaisų, įskaitant ir nešiojamąjį bei planšetinį kompiuterį, kai pastarieji visų telefono funkcijų neturi. Taigi daugelio šeimų kiekvienas narys turi po mobilųjį ar išmanųjį telefoną, o nešiojamojo ar planšetinio kompiuterio dažnais atvejais šeimai užtenka tik vieno – šeimos nariai juo sėkmingai pasidalija. Kiekviena šeima sprendžia, kiek ir kokių prietaisų jai reikia, tačiau aišku viena – technologijos visapusiškai palengvina gyvenimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *