Nida ir Norvegija – kažkas panašaus

Ar kada nors būtų šovusi į galvą mintis, kad Nida ir Norvegija gali būti tarpusavyje panašios vietos ne tik dėl to, kad abi prasideda iš „N“ raidės? Poilsis Nidoje, aišku, yra daug kam Lietuvoje aiškesnis ir dažniau pasitaikantis nei poilsis Norvegijoje. Pastarojoje mes nebent dirbame, emigravę ir nešdami sunkią naštą. O Nida – gražiausias ir prabangiausias mūsų kurortas. Ir kuo panašios šios dvi mistiškos vietos? Pažvelgėme į tai pusiau juokais, pusiau rimtai, ir štai ką gavome.

Nuolat esi tarsi saloje

Nidos GaivaTiek kambariu nuoma Nidoje, tiek būsto nuoma Norvegijoje dažnai primena išsikraustymą į kažkokią salą. Kuršių Nerija Lietuvoje netgi turi kitokius pašto tarifus. Norint ten nusiųsti siuntinį ar laišką tenka dar ir pasinaudoti keltu. Tai vienintelė vieta Lietuvoje, kur norint pasiekti į kitą gyvenamą vietą, tenka keltis keltu. Panašiai yra ir Norvegijoje, kur didelė dalis svarbios ir apgyvendintos sausumos yra pasiekiama taip pat tik su keltu. Iš Trondheimo daugybė keltų kiekvieną rytą kursuoja į šalia esančias salas, tarsi metro važiuoja po skirtingas salas. Salos, pusiasaliai, nuolatinė vandens apsuptis – tai itin būdinga Norvegijai, o taip pat ir Nidai.

Aukštesnės kainos nei kitur

Nors ir galima rasti, kur kambariu nuoma Nidoje būtų už prieinamą kainą, visgi visi žino, kad šis nuostabus smėlėtas kurortas – brangiausias Lietuvoje. Yra už ką mokėti, nesiginčysime. Tačiau sunku ir būtų paneigti tai, kas yra faktai. Palyginti šią vietą galima su Norvegija dėl to, kad šioje žemelėje taip pat, kiek žinoma, kainos yra tikrai didelės, daug didesnės nei bet kur kitur. Tai susiję su žmonių gyvenimo kokybe ir pajamomis apskritai, tačiau į tokias detales neisime.

Ramybė ir gera kokybė

Tiek Nidoje, tiek Norvegijoje ramybę ir sielos harmoniją atras svajokliai ir mąstytojai. Dauguma ploto priklauso ramybei ir gamtos palaimai. Žinoma, viskas pažymėta ir gera kokybe. Jeigu fiordai, tai fiordai. Jeigu kopos – tai rimtos kopos, tokios kaip Parnidžio.

Nuostabi gamta – tai irgi tos kokybės ir grožio požymis, susijęs ir su ramybe. Gamta yra mūsų namai ir mūsų gyvybės šaltinis, ir būtent miškuose, prie jūros ir vandens mes atgauname sielos ramybę ir sveikatą. Būtent tą rasite tiek Nidoje, tiek gražiojoje Norvegijoje. Jeigu norite sutaupyti, rinkitės dar ir mūsų kišenei priimtiną Baltijos perlą – Nidą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *