Atostogos Nidoje – ką pamatyti (I dalis iš II)

Gyvenimas NidojeKad ir kokiu metų laiku nuspręsite vykti prie mūsų jūros krantų, poilsis Nidoje visuomet bus geras pasirinkimas. Ten pamatysite puikią gamtą, pasitiksite ramybę ir pasijusite kaip šiek tiek ne Lietuvoje. Ką verta pamatyti ir nuveikti, atvykus bet kuriuo metų laiku?

Pasivaikščioti pušynuose

Kad ir kur bus jūsų nuoma Nidoje, visuomet galėsite ten atvykę išeiti pasivaikščioti po pušynus. Kas jau kas, bet Kuršių Nerija tikrai gali pasigirti gražiais pušynais. Jeigu ne žiema, galite ir važinėtis dviračiais po juos, nes per visą Kuršių Neriją driekiasi puikus dviračių takas. Tad būtų keista nepasivažinėti juo, keista ir apmaudu. Būtinai tą padarykite vasarą, o kitu metu, arba, jeigu nesate mėgėjai važinėti dviračiu – pasivaikščiokite. Pušynai ir miškai yra kupini tyro oro, juose tiek gerųjų eterinių aliejų, kad tai atgaivina mūsų organizmą. Iš purvino oro atvykę miestiečiai pradžioje gali net šiek tiek apsvaigti ir pajusti galvos skausmus. Štai kaip mes nesame pripratę prie gryno oro ir organizmui reikia prisitaikyti prie naujos jo sudėties. Tačiau, kai esi Nidoje, žinoma, norisi gero, kokybiško ir sveiko poilsio, kada lepini save gamtos džiaugsmais, kvapais. Tad ir pajudėti, pabėgioti pušyne ar tiesiog vaikščioti pažintiniais takais atrodo sveika ir smagu.

Pabūti prie jūros

Nors Nida yra ypatingoje vietoje, tačiau nuoma Nidoje pirmiausia vis tiek yra nuoma pajūryje. Čia atvykstame kitaip negu atvykstame į Birštoną ar Druskininkus. Nida yra Nida, ir tai vis tiek yra pajūris. Tad pažinkite jūrą įvairiu metu – kai siaus audra ir pūs šiaurys, kai vandenį sukaustys ledas ar kai švies saulė, o jūs lyg kepsnys gulėsite ir kaitinsitės spinduliuose, atsivėsindami tik bangų atnešamu vėju.

Užkąsti skanios žuvies

Žuvies jūra neišmeta, ją sužvejoja žvejai. Ir jūs tą galėsite padaryti, kai norėsite užkąsti tikrai skanios žuvies. Ne visiems patinka ekstremali pramoga – kartu su žvejais plaukti į jūrą. Tačiau galbūt jūs būsite tas, kuris to norės? Kai kam patinka ir toks poilsis Nidoje. Visgi dauguma žmonių pasitenkins nuostabiais žuvies delikatesais, kurių galės įsigyti prieplaukoje ir miesto centre. Kiekviena kavinė ir restoranas siūlys savo patiekalus iš žuvies, o jūs galėsite išsirinkti tuos, kurie jums patinka labiausiai. Tad būtinai leiskite sau šią nedidelę kulinarinę kelionę ir paragaukite skanios rūkytos skumbrės, karšio ar kitos mūsų vandenyse plaukiojančios skanios jūrų karalienės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *