Prisiminimai: gyvenimas šalčiausiuose namuose

Kai kuriuose namuose net nereikalingas sandarumo testas, kad būtų aišku, jog name kiaurai švilpia vėjas. Taip gali nutikti ir paprastuose senuose namuose. Keletas žmonių prisimena, kaip šalta jiems buvo keliuose skirtinguose namuose.

Kai gyvenome nameliuose

SandarumasNors paprastiems vasarnamiams ir sodo nameliams energetinio naudingumo sertifikatas net nėra reikalingas visais atvejais, tačiau kai kurie žmonės įsigudrina tokiuose nameliuose apsigyventi. Studentas Paulius sako pirmame kurse gyvenęs nameliuose. „Anksčiau tose vietose būdavo kažkokia vaikų stovykla. Dabar, kiek žinau, tie nameliai jau yra išardyti. Tačiau mes per gimines, kurie buvo susiję su ta organizacija, gavome galimybę apsigyventi tuose nameliuose. Taigi, buvo smagu, nes nereikėjo mokėti už nuomą, o studentui kiekvienas centas reikalingas. Taip pat tas gyvenimas nameliuose buvo žavus, nes jautėmės tokie savarankiški, turėjome daug vietos kieme. Tačiau šaltis žiemą būdavo stulbinantis. Nameliuose nebuvo nei židinio, nei krosnies, taigi tekdavo šildytis su tepaliniu radiatoriumi. Šalčiausia būdavo tada, kai grįždavome po savaitgalių žiemą. Jeigu niekas kitas nebūdavo likęs savaitgalį namuose, būdavo tikrai įšalę. Vieną kartą esame grįžę ir buvo namuose minusas. Tačiau reikėjo kažką daryti, kad neužšaltų kitus kartus. Taigi, vėliau reikėdavo jau palikti įjungtą šildytuvą, nors elektros ir būdavo gaila“, – prisimena vyras.

Lediniai Žvėryno namai

Dar vienas vyras prisimena, kaip pirmame kurse gyveno name Žvėryne. „Tai buvo metai po krizės ir nuomos kainos buvo dramatiškai nukritusios. Tačiau manau, jog net ir su normaliomis nuomos kainomis ta nuomos ir šildymo kaina būtų panašiai kaip ir dabar skyrusis. Nes už nuomą mes mokėdavome apie 500 litų už visą 3 kambarių butą. O už šildymą per mėnesį tekdavo paploti po 700 litų, taigi, daugiau negu už pačią nuomą. Kiek žinau, kai išsikraustėme iš to buto, jame vyko pertvarkos. Pats namas taip pat buvo šiltinamas. Mes gyvenome antrame aukšte ir stogas buvo kiauras. Taip pat turėjome didelius medinius langus ir balkonus. Žiemą užsikamšydavome laikraščiais ir užsiklijuodavome su lipnia juosta. Mes buvome jauni draugai tarpusavyje, todėl būdavo visada smagu. Nors šaltis žiemą buvo nepaprastas“, – sako jis.

Paskutinis šalto daugiabučio aukštas

Studijų laikais ir Agnė gyveno labai šaltame bute. „Tai buvo butas Karoliniškėse, paskutiniame daugiabučio aukšte. Niekas nebuvo renovuota, mūsų butas buvo kampinis ir dar per stogą eidavo šaltis. Žiemą tiesiog drebėdavome iš šalčio, bet nebuvo, ką daryti“, – prisimena ji.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *