Kodėl žmonės nerenovuoja daugiabučių?

Net kai sandarumo testas rodo blogiausius rezultatus, kai kurie žmonės vis tiek nesistengia tinkamai susitvarkyti namų ir nesistengia renovuoti daugiabučių. Nors pastaruoju metu ES projektų lėšos netgi galėdavo padengti dalį daugiabučių renovacijos projektų ir paremti. Dėl kokių priežasčių ne visi žmonės norėjo pasinaudoti parama ir renovuoti namus bei pagerinti energetinį efektyvumą?

Pensininkai nežiūri tiek daug į priekį

Sandarumo testasKai energetinio naudingumo sertifikatas rodo, kad su šiluma jau visai prastai, aktualiausia tai jauniems žmonėms, kurie ir toliau ketina ten gyventi. Jaunoms šeimoms, kurios įsigijo būstą ir norėtų pagerinti jo būklę. Taip pat ir šiek tiek jau gyvenantiems ten žmonėms, kuriems rūpi jų ar vaikų ateitis. Apskritai žmonėms, norintiems nuolatinio tobulėjimo ėjimo į priekį. Finansinė padėtis taip pat svarbi. Galbūt skoloje esantys žmonės nenori dar daugiau rizikos, o tie, kurie turi ir santaupų, jaučiasi gerai. Blogiausiai yra pensininkams, kuriems prieš akis tik tai, ką jie gali įsivaizduoti kaip didžiausią gyvenimo nuotykį. Tokiems nėra svarbu, kokios sąskaitos už šildymą ateina dabar ir kokios ateis vėliau. Ypač tiems, kurie nesukūrė šeimos ir jaučiasi tarsi tiek, kurie čia jau nebeturi ką palikti.

Nepasitiki skolinimo sistemomis

Dar viena priežastis, kodėl daugiabučių renovacija ne visada taip lengvai įgyvendinama, ta, kad žmonės nelabai pasitiki bankais ir skolinimo sistemomis. Nors pastaruoju metu paskolos vis daugiau pelno pasitikėjimo, visgi kiekviename sename daugiabutyje, kurio sandarumo testas ne koks, yra žmonių, nepasitikinčių bankais. O norint pasinaudoti ES lėšomis, siekiant pagerinti daugiabučio energetinį efektyvumą, gali tekti sudaryti sutartis su bankais ir skolintis.

Neplanuoja toliau gyventi tame name

Visada yra žmonių, kurie galvoja, jog čia gyvena jau paskutinius metus arba išsikraustys dar už kelių metų. Jiems taip pat neatrodo, kad verta dabar kišti pinigus ir rizikuoti. Gal ir pakils namo vertė, bet ar nebus ir vėl nukritusi tada, kai jau bus visi pinigai išmokėti. Tai kelia klausimų.

Patys negyvena Lietuvoje, daugiabutį nuomoja

Nereikia net sakyti, kaip tokie žmonės stabdo judėjimą. Kai kurie žmonės nebegyvena Lietuvoje, todėl mažiau ir rūpinasi jos gražinimu. Juo labiau, jeigu čia net nebemato ateities, jiems ir mažiau rūpės, ar bus kažkur rajone atrenovuotas daugiabutis, ar ne. Dažnu atveju, jie tiesiog nuomoja tą būstą ir tai yra nedidelis, bet stabilus ir nekintantis dar vienas pajamų šaltinis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *