Šiltnamio privalumai ir trūkumai

Šiltnamiai yra puiki vieta auginti augalus ištisus metus. Jie taip pat praverčia, kai jums reikia šiek tiek daugiau erdvės patalpoje arba jei turite mažai vietos lauke. Tačiau kalbant apie šiltnamius ir sodininkystę patalpose, ne visi vienodai supranta jų paskirtį. Yra manančių, kad šiltnamiuose galima auginti tik gėles ir daržoves, o kiti mano, kad juose galima auginti beveik viską! Šiame straipsnyje pateiksime keletą įžvalgų apie tai, kokie gali būti šiltnamio naudojimo privalumai ir trūkumai. Taigi patyrinėkime…Siltnamiai, kuriuos verta pirkti.

Suprasti šiltnamio svarbą

Sodas namuoseŠiltnamiai yra labai svarbūs uždarų patalpų sodininkystės pasaulyje. Ypač jei gyvenate ten, kur vegetacijos sezonas labai trumpas, bet vis tiek norėtumėte užsiauginti šiek tiek savo maisto. Tuomet šiltnamis yra puiki vieta pradėti savo kambarinį sodą. Juose ištisus metus galima auginti įvairius augalus. Jums nereikia laukti, kol oras bus pakankamai šiltas, kad galėtumėte pradėti auginti sėklas lauke. Šiltnamyje sėklas galite pradėti auginti žiemos pradžioje, o tada laukti tinkamų sąlygų lauke. Kitas šiltnamio privalumas yra tas, kad šiltnamyje galite lengvai sukurti mikroklimatą. Tai reiškia, kad galite auginti augalus, kuriems reikia tam tikro klimato, pavyzdžiui, atogrąžų augalus ar prieskonines žoleles. Be to, galite auginti augalus, kurie jau yra pakankamai ištvermingi, kad atlaikytų žemą temperatūrą, tačiau lauke dėl žemos temperatūros žūtų. Tai ypač naudinga šaltesniuose regionuose, kur ne visada įmanoma auginti tam tikrus augalus lauke.

Šiltnamio privalumai

Štai keletas pagrindinių šiltnamio naudojimo privalumų: – Lengva įrengti – šiltnamius lengva sukurti ir galima įrengti paprastai. – Sėklas galite pradėti auginti patalpoje – Daugumą sėklų šiltnamyje galima pradėti auginti patalpoje. Tai reiškia, kad sėklas galite pasėti daug anksčiau nei tuo atveju, jei tektų laukti lauke. – Kai kurie augalai, kurie paprastai yra pakankamai atsparūs žemai temperatūrai, bet yra per daug subtilūs, kad būtų auginami lauke, gali augti ir šiltnamyje. Tai reiškia, kad šiuos augalus galite auginti patalpoje, net ir vėsesniuose regionuose. – Dar vienas šiltnamio privalumas – naudojant tinkamą izoliaciją ir oro cirkuliaciją galima sukurti dirbtinį klimatą. Tai gali būti ypač naudinga auginant vaisius ar prieskonines žoleles, kurioms paprastai reikia tam tikro klimato. – Šiltnamyje galima auginti ištisus metus – Šiltnamis yra puikus būdas auginti patalpose ištisus metus. Tai ypač naudinga regionuose, kur tam tikrų kultūrų neįmanoma auginti lauke.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *