Skalbimas seniau ir dabar

Apsilankę http://skalbimo-masinu-remontas.vilniuje.eu pamatysime, kad dabartines skalbimo mašinas gali sutaisyti daugybė puikių meistrų, tereikia juos išsikviesti į namus ir leisti daryti savo darbą. Tačiau skalbimas apskritai senesniais ir dabartiniais laikais tikrai yra skirtingas.

Kai nebuvo skalbimo mašinų

Skalbimas LietuvojePrieš 100 metų Lietuvoje nebuvo niekam reikalingas joks skalbimo masinos remontas, kadangi nebuvo ir pačių skalbimo mašinų. Dar ir dabar etnografijos ir buities muziejuose galima susipažinti su senoviško gyvenimo ypatybėmis ir pasižiūrėti, kokius daiktus, įrankius, padargus anksčiau naudodavo žmonės. Čia ir pamatysite, kad netgi pats skalbimas iš tiesų buvo visai kitoks. Tekdavo baltinius skalbti kur nors upelyje, ir dar naudojant specialią lentą tarsi tarką, į kurią būdavo trinami drabužiai. Paskui viskas išdžiaustoma ant virvių, ištiestų tarp medžių šakų.

Pirmosios skalbimo mašinos

Aišku, atsiradusios pirmosios skalbimo mašinos iš esmės pakeitė pirmiausiai moterų gyvenimą, mat moterys tuomet buvo tik namų šeimininkės, ir jų pareiga būdavo rūpintis ta visa buitimi. Taigi, moterys eidavo skalbti jau daug įdomiau. Pirmosios skalbimo mašinos buvo tarsi savotiški savaime besisukantys kunkuliuojantys katilai, kuriuose viskas sukdavosi, virdavo ir skalbdavo, visus namus užtvindžius garams ir skalbinių aromatui. Dažnai vietoje skalbimo miltelių būdavo naudojamas sutarkuotas ūkinis muilas. Tokie skalbimo ypatumai pažįstami ir mūsų tėvams, nes beveik visi turėjo skalbimo mašinas RIGA, veikusias ir atrodžiusias kitaip nei dabartinės.

Dabartinės skalbyklės

Taigi, pažvelgus į šią šimtmečio evoliuciją, galime drąsiai sakyti, kad dabartinės skalbimo mašinos yra tikrai labai patogios ir žmogui nuo pečių nuima daug naštos ir vargo. Gal tai mažiau juntama, kada gyvenama po vieną, viengungiams ar studentams, tačiau gausesnėms šeimoms skalbimo mašina yra būtina, ypač, kai namuose laksto keli pabiručiai vaikučiai, kurie per dieną susipurvina kelis komplektus drabužių. Dabartinės skalbimo mašinos gali talpinti nuo 3 iki 6 litrų skalbinių (jeigu tai paprasta namų skalbimo mašina, nors gali būti ir iki 10 litrų), jos dažniausiai turi kelias skirtingas skalbimo programas, gali vandenį pakaitinti labiau ar mažiau, sukti centrifugoje stipriau ar lengviau.

Priedai prie skalbimo mašinų

Be viso to, kas turi skalbimo mašinas, dar dažnai svajoja ir apie priedus. Pavyzdžiui, prie skalbimo mašinos galima pridėti ir prijungti paprastą dalyką: skalbinių džiovyklę. Tai gali būti ir visiškai atskiras prietaisas, kuris išgelbės nuo skalbinių džiaustymo ir laiko skyrimo papildomiems darbams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *