Sportuoji – protą išvalai

KvedarnaNet ir mažai sportuojantiems ar išvis nesportuojantiems žmonėms baidarių nuoma suteikia didelį malonumą ir priverčia pajudėti su džiaugsmu. Nesportuojantys žmonės visada turi argumentų, kodėl jie nejuda ir kodėl negali, neketina ar nenori judėti. Neretai jie sako, kad jiems pasidaro bloga pradėjus sportuoti, dėl to jie net nepradeda, nors tas blogumas yra tik dėl antsvorio. Tai pat visą gyvenimą buvę nesportiški, šie žmonės paprastai turi ir kokių nors nemalonių, traumuojančių prisiminimų apie tai, kaip jie sportuodami buvo paskutiniai, blogiausi iš visų ir pan. Tačiau pats sportas iš tiesų nėra kaltas dėl tokios būsenos. Ji atsiranda tik dėl to, kad taip ir neradote mėgstamo sporto. O štai baidarės bus tarsi patraukli ir nekalta veikla, nors iš esmės tai bus tas pats sportas. Kodėl jis toks naudingas?

Sportas atjungia ir išvalo protą

Vos tik prasideda baidarių nuoma ir žygis baidarėmis, ima judėti mūsų raumenys. Pradedantieji dažnai labai greitai iššvaisto visas jėgas, be proto mojuodami irklais, kai iš tiesų realiai tų jėgų turėtų reikėti panaudoti mažiau. Patyrę baidarininkai suvokia nuosaikumo svarbą. Jėgų reikės visai kelionei, todėl reikėtų nepersitempti jos pradžioje. Taigi, sportas atjungia ir išvalo protą, nes kol dirba mūsų kūno raumenys, mažiau dirba smegenys, dingsta savirefleksija, ima gamintis visokios naudingos medžiagos galvoje. Tada pasidaro iškart lengviau, paprasčiau, viskas gyvenime darosi kur kas ramiau ir geriau. Sportas tikrai atjungia ir išvalo protą.

Sportas ir gražūs vaizdai: baidarės

Taipogi baidarių nuoma leidžia pažvelgti į mūsų kraštus tarytum iš naujos perspektyvos. Beveik visą laiką kelionės baidarėmis metu pro mus plaukia gražūs gamtos vaizdai. Kaip tik krantuose miškai, pievos, viskas būna gražiau. Dėl drėgno dirvožemio čia paprastai auga puikūs augalai, taip pat galima pamatyti ir nuostabius vandens išgraužtus skardžius, šlaitus. Taigi, kelionės baidarėmis metu mes tiesiog „pamaitiname“ savo akis, fantaziją, pasijaučiame daug geriau.

Mūsų protėviai daug judėdavo

Pažvelgus į žmonijos istoriją, pamatysite, kad tik pastaruosius 100 metų žmonės mažai juda. Net ne 100, o nuo tada, kai visus suvienijo internetas. Seniau žmonės dirbdavo maisto pramonėje, o dar anksčiau apskritai gyveno miškuose, maistą rankiojo bei medžiojo. Modernaus žmogaus judėjimas yra gal tik 1 proc. tiek, kiek judėdavome anksčiau, o mūsų kūnai pritaikyti tam judėjimai. Tad kartais vien dėl savo sveikatos gerovės reikėtų pajudėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *