Vaikai ir apranga: kada laikas patiems pasirinkti drabužius?

Šiais laikais super mamytės yra labai kritikuojamos, kadangi jos taip rūpinasi vaikais, kad paprasčiausiai mažasis nebesiugdo. Jis nebesimoko naujų dalykų ir yra pasirengęs visą gyvenimą būti aprūpintu. Tačiau mokyti vaiką gyventi savarankiškai yra labai svarbu, kadangi tai svarbi vaiko ugdymosi dalis. Kaip vaiką ugdyti? Yra labai daug priemonių ir paprasčiausia jų – drabužiai vaikams.

Drabuziai vaikamsLabai svarbu, kad vaikas kuo aksčiau pats pradėtų rengtis pats ir bandyti sukurti derinius su kuriais gali tiek kiekvieną dieną eiti į mokyklą, tiek smagiai praleisti laiką lauke. Paprasčiausiai leisdami jiems priimti tam tikrus sprendimus mes tuo pačiu ir ugdome jų asmenybes. O tai kiekvieno žmogaus augimo dalis.

Pagalba visada šalia

Pirmiausia pradėkime nuo to, kad reikia visada vaikui padėti. Tai reiškia, kad jeigu nusprendėte, kad jam laikas pagaliau pasirinkti drabužius, tokiu atveju taip pat apgalvokite ir tai, kad visada turite būti šalia ir patarti jam, kokia apranga labiausiai tinka. Tuo pačiu pasirenkami drabužiai turi būti tokie, kurie nebūtų apsirengiami komplikuotai. Tai reiškia, kad nereikia raištelių. Kur kas geresnis pasirinkimas užtrauktukai su kuriais galima patogiau apsirengti. Ne visi vaikai taip greitai perpranta ryškimą. Jeigu blogai užsiriš – tai gali jiems sukelti nemažai diskomforto. Taigi, padėkite jiems parinkdami kokybišką aprangą su kuria bus galima gana paprastai pačiam apsirengti.

Tegul vaikas turi galią rinktis

Vaikai kur kas mieliau rengiasi tuos drabužius, kurie jiems patinka. Taigi, tam tikra prasme turite suteikti galimybę ir vaikui pačiam nuspręsti kokia apranga jam labiausiai tinka. Kadangi šiuo metu dažniausiai drabužiai perkami internetu – padėti jam pačiam nuspręsti dėl aprangos yra paprasta kaip niekada. Išsaugokite tuos drabužius, kurie jums atrodo tinkami ir kuriuos vaikas galės dėvėti. Tuomet paprasčiausiai pasiūlykite jam nuspręsti, kurios spalvos arba kokio modelio apranga jam labiausiai patinka. Galiausiai, būtinai atsižvelgdami į jo poreikius pasiūlykite ir atitinkamą aprangą. Bendradarbiavimas su vaiku yra labai svarbus. Taip mažasis jausis, kad jo nuomonės yra paisoma. O tuo pačiu jis kur kas labiau saugos aprangą. Juk pats pasirinko tai, kas jam labiausiai patinka!

Paaiškinkite ir išmokykite

Labai svarbu, kad nuo pat mažens papasakotumėte vaikui, kad kai einama į svečius – negalima dėvėti treningų, kad ir kaip tai yra patogu, tačiau kitiems tai gali nepatikti. Tuo pačiu siūloma paaiškinti, kad mokykloje taip pat egzistuoja tam tikras etiketas ir drabužiai vaikams turi būti pasirenkami įvertinus tai, kokios taisyklės yra.

Labai naudinga, kai vaikams aiškina abu tėveliai. Tai yra, kai ir mamytė, ir tetukas pasako savo nuomonę. Tokiu atveju vaikui paprasčiau suprasti kaip reikia teisingai rengtis ir tuo pačiu kai tai sako abu tėveliai – pavyzdžiai atrodo kur kas rimtesni ir labiau priimtini.

Gera apranga – laimingas vaikas

Žinoma, kelnės ir kiti drabužiai vaikams turi patenkinti vaiko poreikius. Taigi, jis mielai juos rengsis ir bandys komplektuoti tik tokiu atveju, jeigu jam patiks tai ką gaunate. Suteikite vaikui galimybę puikiai jaustis su pasirinktais drabužiais ir tokiu atveju jis yra kas greičiau įgaus savarankiškumo pats pasirinkti kokia apranga jam labiausiai patinka ir kaip ją komplektuoti, kad tarpusavyje viskas derėtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *