Sportas, sveikata ir sveikas gyvenimas

IntergymDabartinės technologijos, susiklostęs gyvenimo būdas išsivysčiusiose šalyse labai dažnai verčia žmones dienų dienas sėdėti prie stalo, kompiuterio ir net nenaudoti mums gamtos suteikto kūno. Tad besirūpinantys savimi žmonės vis tiek stengiasi, kad bent kažkiek judesio būtų gyvenime, ar tai būtų ėjimas pėsčiomis iki darbo, ar sportine gimnastika salėje, ar važiavimas dviračiu. Tačiau judėjimas kiekvienam iš mūsų yra sveikatos šaltinis ir dėl to reikėtų būtinai stengtis kuo dažniau sportuoti.

Judesys mūsų gyvenime – retenybė

Kaip taip nutiko, kad nustojome judėti? Kai kas sakytų, kad prieš 100 metų buvo geri laikai, kai jokia gimnastika vaikams ar suaugusiems nebuvo reikalinga, nes mes tiesiog dirbdavome laukuose nuo aušros iki sutemų. Bet tai nebūtų tiesa. Tai, kad traktoriai ir technologijos išlaisvino žmogų ir gyvulį nuo plūgo, yra labai gerai. Nes ta fizinė jėga, kurios pareikalaudavo tokia veikla, buvo tikrai per didelė. Žmogus gimė sutvertas ne plūgo traukimui ir fiziniam darbui nuo ryto iki vakaro. Tačiau tikrai ir ne sėdėjimui prie kompiuterio visą dieną – kitaip kam jam tiek raumenų ir kūno dalių. Taigi, toks lengvesnis sportas kaip menine gimnastika, lengvi pratimai, vaikščiojimas, bėgiojimas – tai fizinės veiklos, iš tiesų gerai tinkančios mums. Tad bent nedidelę sporto dalį gyvenime į kasdienybę turėtume kiekvienas įtraukti.

Verta pradėti pratinti vaikus nuo mažų dienų

Pakeisti įsisenėjusius poreikius vyresniam žmogui visuomet sunku. Tačiau jaunas ir sveikas žmogus gali pasistengti tą padaryti kur kas anksčiau. Geriausia viską pradėti nuo pradžių. O tikroji pradžia yra ne "nuo pirmadienio", o tiesiog nuo gimimo. Vaikai yra pradžia. Tad kad ir kaip populiaru yra vaikus vesti į meno, muzikos, mokslo būrelius – reikėtų nepamiršti ir fizinio aktyvumo, bei pripratinti vaikus prie jo. Dėl to verta ieškoti tokios veiklos kaip sportine gimnastika vaikams ir ten juos leisti. Didesniuose miestuose tikrai yra būrelių, kur galima tai daryti.

Mityba – dar vienas sveikatos aspektas

Kalbant apie sveikatą, svarbu pažymėti, kad ne tik sportas ir judėjimas turėtų būti mūsų prioritetas. Kadangi taip pat labai svarbu yra ir mūsų mityba. Turime stengtis pagalvoti apie ją ir nevalgyti visko iš eilės. Tikroje sveikatos piramidėje turėtų būti pažymėtas vertingas maistas – daržovės ir vaisiai, o ne perdirbti gaminiai bei įvairūs nesveiki patiekalai. Tai ir turėtų būti tikrasis maistas, kurį mes pasirinktume.

Įrašo “Sportas, sveikata ir sveikas gyvenimas” komenatarų: 1

  1. Sutinku, sportuoti labai svarbu, bent mankštą reikėtų įtraukti į savo dienos planą. Pats sunkiai atrasdavau laiko ar motyvacijos sportuoti, bet po reabilitacijos dėl patirtos traumos suvokiau, jog mankštintis ir rūpintis savo sveikata yra itin svarbu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *