Vasaros malonumas – plaukimas baidarėmis

Labai dažnai pasiūlymai išsinuomoti baidares tampa populiarūs šiltuoju metų laiku Lietuvoje. Baidarių sportas – nepakeičiamas malonumas tiems, kas jau pabandė šį vasaros sportą ir malonumą. Tai tikrai puikus dalykas.

Lietuvoje baidarių sportas laisvalaikiui labai populiarus

Baidarės visiemsBūtent Lietuvoje paprastai siūlomi baidarių maršrutai leidžia išradingu būdu ir atsipalaiduojant pažinti gražiausias Lietuvos gamtos vietas. Ir tai itin atpalaiduoja. Išlekiate iš miesto, kuris jums jau seniai reiškia monotoniją, ir staiga atsiduriate ten, kur išvis nėra jokių pastatų – tik medžiai, medžiai, krūmai, laukai. Tokie krantai slenka aplink jus, jūs esate nuostabioje gamtoje. Tai vienas geriausių būdų pamatyti gražiąją Lietuvos gamtą – būtent baidarėmis. Verta ir užsieniečiams siūlyti šią pramogą. Juk tada atsiskleidžia tikroji mūsų gražioji gamta.

Keliauja poromis arba didelėmis kompanijomis

Lietuvių keliautojų baidarėmis yra, grubiai tariant, dvi grupės. Tai tie, kas yra pasišventę baidarininkai, nori ramiai leisti laiką gamtoje ir tiesiog atrasti vis naujus maršrutus. Tokie keliauja dviese arba labai mažomis kompanijomis. Jie išbando viską, kas įmanoma, o paskui neretai sumąsto keliauti ir į kitas šalis upių labirintais. Kita kategorija keliautojų baidarėmis: tai didesni kolektyvai žmonių, kur visada plaukia vienas ar keli žmonės, jau bandę plaukti ir jiems tai patikę. Kiti, didžioji dalis, būna plaukiantieji pirmą kartą. Tai gali būti mišri draugų kompanija, gali būti darbo ar kažkokio pomėgio suvienytas kolektyvas, studentai, tam tikros bendruomenės. Tokiose kelionėse svarbus socialumas, dažnai stojama pavalgyti, pabendrauti, tačiau upėje susidaro tam tikri kamščiai ir plaukimas pasidaro sudėtingesnis.

Kaskart nori naujų maršrutų

Lietuviai mėgsta keliauti skirtingais maršrutais, nes taip įdomiau. Paprastai praplaukę vienu maršrutu jau tuojau pat svajoja apie plaukimą kokiu nors kitu – kur viskas ir vėl matytųsi, ir būtų dar įdomiau. Vieni niekada nekeičia sudėtingumo lygio ir nori, kad keistųsi vaizdai, tačiau būtų lengva plaukti. Kiti tiesiog trokšta tarsi perkopti į kitą etapą ir plaukti sudėtingesniu keliu, kad būtų daugiau iššūkių. Iššūkiais galima būtų laikyti posūkius, sraunumą, kliūtis kelyje, akmenis, šakas, didelį gylį, krioklius ir pan.

Keliauja vieną dieną arba vyksta su nakvyne

Vieni keliautojai nori trumpesnių kelionių, kad tiesiog nereikėtų imti daug daiktų, ir nori kelią pabaigti per vieną dieną. Tuomet jų pasiimti atvažiuoja furgonas ir grąžina į ten, kur kelionė ir prasidėjo. Kiti labiau nori keliauti kitaip: ilgesniam laikui, su palapinėmis, miegmaišiais ir visa stovyklavimo atributika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *