Veterinarijos klinika Vilniuje pataria šuniuko dresūros klausimais

Jei norite, kad šuo klausytų komandų, nekeltų rūpesčių ir būtų tikras šeimos draugas, turite rūpintis augintinio dresūra. Veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad dresuoti šunį galima nuo pat mažens. Iš tiesų, kuo anksčiau imsitės šio darbo, tuo geriau bus jums patiems. Beje, reikėtų prisiminti, kad dresūra – gana ilgas, sudėtingas ir žinių reikalaujantis procesas, todėl jei neturite tam laiko, patikėkite šį darbą profesionalams.

Veterinarijos paslaugosŠuo turi būti auklėjimas nuo vaikystės. Šiame amžiuje labai svarbu augintinio neišgąsdinti, kadangi įvarytos baimės gali būti sunkiai užmirštamos. Labai svarbu gyvūną atpratinti nuo erzinančių įpročių, pvz., betikslio lojimo, įpročio šokinėti ant žmonių ir t. t. Augintinio vaikystėje svarbų vaidmenį atlieka kitų šunų pavyzdys, todėl šuniukui būtų į naudą bendrauti su kitu suaugusiu šunimi, kuris vykdo šeimininko komandas.

Socializacija

Vienas svarbiausių žingsnių – tinkama šuns socializacija. Jaunas šuniukas turi išmokti bendrauti su kitais gyvūnais ir žmonėmis. Jei šis žingsnis bus praleistas, augintinis praras socialinę orientaciją, todėl puls kitus sutiktus gyvūnus ir nebendraus su žmonėmis. Šuniukai aktyviai socializuojasi sulaukę 2–4 mėnesių amžiaus. Tokio amžiaus gyvūnas susipažįsta su naujuoju šeimininku ir pasikeitusia gyvenamąja aplinka.

Tualeto reikalai

Vienas sudėtingiausių darbų – įpratinti šunį tualeto reikalus atlikti lauke. Veterinarijos klinika teigia, kad šiuo atveju būtina apsišarvuoti kantrybe. Paprastai šuo į lauką nori, kai pamiega ir pažaidžia, todėl labai svarbu nepraleisti šio momento. Kol šuniukas mažas, pratinkite savo reikalus atlikti ant specialios palutės, pagirkite, jei šuo viską padarė teisingai, o jei bando daryti kitoje vietoje, sakykite griežtą „ne“. Kai pradėsite šunį vesti į lauką, vaikščiokite tol, kol šuo atliks tai, ko laukėte. Tada augintinį pagirkite, duokite skanėstą.

Kandžiojimosi problemos

Mažas šuniukas yra linkęs kandžiotis. Tai natūralus procesas, tačiau jis gali sukelti daug rūpesčių žmogui. Kiekvieną kartą, kai šuo kandžiojasi, sudrausminkite jį griežtu tonu. Geriausias sprendimas – išvis išeiti iš kambario. Netrukus augintinis supras, kad toks jo elgesys yra nepageidaujamas ir stengsis sušvelninti kandimą (vėliau, šuniui sulaukus 4–5 mėnesių, reikia atpratinti nuo bet kokio bandymo kasti).

Kur šuns vieta?

Veterinarai primena, kad dresuojant šunį labai svarbu pagalvoti apie jo vietos klausimą. Šuo negali jaustis lygiavertis šeimininkui, kadangi toks augintinis nepasiduos dresūrai. Neleiskite šuniui miegoti vienoje lovoje su jumis, kadangi šuo, manydamas, kad gali miegoti šeimininko vietoje, galvos turintis tas pačias teises. Dažna klaida – manymas, kad dresūra gali būti atidėta, pvz., tegul šuo miega su manim dar pusmetį ar mėnesį, o vėliau jau pradėsiu dresuoti. Šiuo atveju laikas taps jūsų priešu, kadangi nuo mažumės mokysite šunį netinkamo elgesio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *