Atostogos Nidoje – ką pamatyti (II dalis iš II)

NidaTęsiame mūsų pasakojimą apie tai, kuo nuostabus gali būti jūsų poilsis Nidoje, ir ką vertėtų nuveikti bei pamatyti. Prieš tai aptarėme pasivaikščiojimą pušynu, pajūriu, žuvies paragavimą, o dabar pristatome kitas linksmybes.

Pasiplaukioti laivu

Taigi, nors jūsų nuoma Nidoje bus sausumoje, bet atsidūrę tokioje vandens apsuptyje negalite nepabandyti padaryti kažko neįprasto ir, pavyzdžiui, nepaplaukioti laivu. Tai bus įdomu, neįprasta ir jums tikrai labai patiks. Kodėl gi nepabandžius? Galima turėti pažintinį paplaukiojimą, galima plaukioti su žvejais ir patiems stverti meškerę, galima ir išsinuomoti laivą ilgesniam laikui bei jame surengti šventę.

Pasivaikščioti marių pakrantę

Pasivaikščiojimas marių pakrante taip pat yra ypatingas. Mat čia yra vienoje pusėje uostas ir didžioji kopa, o kitoje pusėje galima eiti ir grožėtis gražia miestelio architektūra, stebėti lesinamus paukščius, prisėsti kokioje nors vietoje ir šiek tiek atsipūsti ten. Jeigu norite ir palestinti paukščius – nusipirkite žvejų parduotuvėje specialaus lesalo ir tą darykite. Tik nemeskite vandens paukščiams duonos ir batono, nes tai jiems kenkia. Keista, kad mažai kas apie tai žino ir visgi daro šią meškos paslaugą paukščiams.

Užlipti ant kopos

Aišku, kad garsioji Parnidžio kopa yra privalomas lankytinas objektas kiekvienam poilsiautojui, kurio nuoma Nidoje trunka bent vieną naktį. Užlipti ant kopos tikrai yra būtina ir labai smagu. Galima lipti per kelias puses, visais atvejais klimpsite į smėlį ir kvėpuosite miško oru. Ant kopos – tarusi saulės laikrodis ir keletas paminklų kariams atminti. Taip pat ir dar šiek tiek besidriekiantis pažintinis takas.

Užlipti iki švyturio

Koks gi poilsis Nidoje, nepasigrožėjus puikiuoju švyturiu? Būtinai leiskitės į dar vieną kelionę aukštyn ir kopkite link švyturio, pamatykite kaip jo šviesos raižo dangų, paklausykite jo varpo skambesio ir pasidžiaukite, kad galite tai matyti ir girdėti. Nors varpo skambesys – tik vaiduoklis, išties ten jo nėra. Vakare itin smagu ten sėdėti, kada šilta ir tamsu.

Nueiti iki Kaliningrado

Kažkodėl kiekvienam žmogui, besiilsinčiam Nidoje, kirba noras nueiti iki pasienio. Tai kaip kažkoks užkeikimas, tačiau, be jokios abejonės, kiekvieną dieną ten pasieniečiai prigauna tuos, kurie kažkodėl eina į svetimą teritoriją ir net negali paaiškinti, kodėl tą daro. Tiesiog daro.

Apžiūrėti parodas

Nida nuolat pritraukia ne tik ramius poilsiautojus, bet ir menininkus. Jų veiklą pamatyti, regėti parodas ar instaliacijas galite Nidos meno kolonijoje, taip pat Tomo Mano namelyje, Kultūros centre ar kitose tuo metu paskelbtose vietose. Gero poilsio Nidoje!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *