Fasado apdaila: dekoratyvinio tinko galimybės

Fasadas – namo dalis, kuri atsakinga ne tik už estetiką, tačiau taip pat ir už saugumą. Juolab, jeigu norite, kad gyvenamas būtų šiltas ir namuose netektų justi nemalonios drėgmės, tokiu atveju labai svarbus kokybiškas fasado apsaugojimas. Dekoratyviniai tinkai tenkina tiek vieno, tik kito poreikio galimybes. Kadangi tinkų pasirinkimas šiuo metu prekybos vietose yra itin platus, taip užtikrinama, kad kiekvienas atras tai, ko ieško.

Dekoratyviniai tinkai dažnai “prištampuotiems” namams suteikia individualumo ir padeda sukurti unikalų, išraiškingą stilių.

Dekoratyviniai tinkaiEgzistuoja itin platus skirtingų tinkų pasirinkimas, tad kiekvienas asmuo pagal savo poreikius gali pasirinkti tokį, kuris jam atrodo pats tinkamiausias ir kuris geriausiai atitinka konkretaus namo poreikius. Štai dažniausiai parduodami šio tipo tinkai:

  1. Mneraliniai.
  2. Silikoniniai.
  3. Akriliniai.
  4. Silikatiniai.
  5. Polimeriniais.

Renkamasi ne tik tuos, kurie patinka ir kurie atrodo gražiausi. Paprasčiausiai kiekvienas namas gali pasakyti, koks tinkas Jums yra geriausias. Negaiškite laiko susipažindamas su informacija. Būtinai kreipkitės į profesionalus, kurie įvertinę Jūsų poreikius bei namo galimybes patas, kuris tinkas labiausiai tinka.

Taip pat prieš galvodami, kad jau laikas pagaliau tinkuoti sienas pagalvokite apie tai, kad galbūt visai būtų naudinga papildomai apšildyti namus. Labai dažnai priklausomai nuo apšildymo tuo pačiu varijuoja ir pasirenkamas tinkas. Vienu atveju, priklausomai nuo apšildymo sistemos, gali pasirinkti mineralinį arba silikoninį tinką.

Dekoratyviniai tinkai pasirenkami įvertinus aplinką. Pradedant lauko aplinka tokiu atveju, kai planuojate dekoruoti lauko fasadą ir keliaujant link vidaus apdailos, kuri akivaizdu, aktuali tokiu atveju, kai galvojate, kad tinkas yra geriausias pasirinkimas bandant padengti patalpos sienas. Galima atskirti tinkus, kurie skirti būtent laukui ir būtent vidui. Būtinai pirkite atitinkamą, kadangi tai garantas, jog tinkas Jums sėkmingai bei ilgai tarnaus. Štai vidaus tipo tinkas tepamas lauke paprasčiausiai tinkamai neatliks funkcijų. Kadangi lauke tinką veiks netinkamos oro sąlygos, kaip kad lietuvis, didelis vėjas ir kiti krituliai – jiems reikia ir atitinkamos apsaugos, kuri garantuoja, kad dekoratyviniai tinkai ilgai bei sėkmingai Jums tarnaus.

Dažniausiai tinko spalva visiškai nepakinta net penkerius metus. Jeigu matote, kad ji gana intensyviai blunka, tokiu atveju pasirinkote netinkamą gaminį. Verta kitam atnaujinimui rinktis kito gamintojo produkciją ir tuo pačiu kitus informuoti, kad gaminys ne toks kokybiškas, kokio būtų galima tikėtis siekiant puikaus rezultato.

Nepamirškite, kad tamsios spalvos tinkas puikiai sugeria tiesioginius saulės spindulius, tad po kiek laiko fasado spalva gali kiek pakisti ir iš ryškios tapti pasteline. Taigi, fasadui dažyti dažniausiai rekomenduojame pasirinkti kiek blankesnius dažus, kadangi po neigiamos aplinkos jie išliks lygiai tokie patys kaip ir tuo metu, kai juos įsigijote.

Taip pat galima atrasti tiek mažiau, tiek labiau grublėtus tinkus. Nuo tokių, kurie labai lygūs, todėl dažniausiai pasirenkami gyvenamojo pastato vidui link labai grublėtų, kurie dažniausiai mėgstami lauko fasadams. Dažniausiai grublėtų tinkų sluoksnis yra didesnis, taigi tuo pačiu suteikiama ir kur kas platesnė apsauga, kuri leidžia mėgautis puikiu tinku gebančiu atlikti apsaugos funkciją.

Dekoratyviniai tinkai yra puikus pasirinkimas ne tik tokiu atveju, kai norite, kad namai atrodytų gražiai, tačiau tuo pačiu ir tokiu atveju, kai ieškote namų apsaugos, sulaikyti šilumą su kokybišku tinku bus kur kas paprasčiau, juolab, tinkamai padengti fasadą su tinku nėra labai sudėtinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *