Garso izoliaciją patikrins akustiniai tyrimai

Matuojame garso sandarumąPastatams atliekami ne tik šilumos sandarumo, bet ir akustiniai matavimai, siekiant įsitikinti, ar garso sandarumo testas yra geras, ar patikimai saugoma nuo garso. Apskritai, akustiniai ir garso tyrimai yra reikalingų daugiabučiuose, nes siekiama sukurti komfortabilią aplinką kaimynystėje. Statyti seni daugiabučiai namai tikrai turi kone popierines sienas ir dėl to ten nuolat girdisi, ką veikia kaimynai. Kai kurių mokslininkų ir tyrinėtojų teigimu, taip yra todėl, kad senovėje sovietai statė tokius pastatus, kokiuose kaimynai galėtų labai lengvai vieni kitus šnipinėti. Belieka pasakyti, kad jiems tikrai pavyko, kadangi garsas labai gerai sklinda ir mes to norime ar nenorime, visą laiką girdime, ką už sienos veikia kaimynai. Taigi, kartais net akustiniai garso ir triukšmo matavimai nereikalingi, sandarumo testas atliekamas mūsų pačių tiesiog iš intuicijos – akivaizdu, kad triukšmas didelis, sienos kiauros.

Daugiabučių renovacija – raktas į tylesnį gyvenimą

Daugiabučių renovacijos metu šiek tiek pagerinti garso izoliaciją yra įmanoma, tačiau tai nebus labai dideli pokyčiai, nes veikiausiai niekas nestorins ir nesandarins vidinių sienų tarp butų, taip pat ramybėje bus paliktos ir perdangos. Tačiau kai kurie kaimynai pajaus skirtumus, priklausomai nuo to, kurioje vietoje bus jų butas. Apskritai daugia bučių renovacija labiau naudinga tada, kai namuose visą laiką šalta, ir norisi paprasčiausiai, kad būtų daugiau šilumos, kad geriau laikytųsi ta šiluma. Norint užtikrinti tiesiog tylesnį gyvenimą, reikia patiems apšiltinti ir pastorinti sienas tarp kambarių.

Akustinis tyrimas

Atliekant tyrimą, yra daromas orinis triukšmas, struktūrinis triukšmas. Tyrimo metu yra ir keliami garsai, ir matuojamas jų sklidimas. Tyrimai atliekami su įvairiais skirtingais triukšmo šaltiniais. Ir su šuns lojimu, ir su žmonių kalba, ir su vaiko verkimu. Taigi, akustinis tyrimas tiria ne teorines garso sklidimo galimybes, o pačias įvairiausias, tokias, kokios iš tiesų gyvenime ir būna. Tyrimas parodys tikras sąlygas, kokiomis žmonės gyvena. Pravartu tyrimą pasidaryti ir žmonėms, kurie užsiima muzika. Gal norisi įsikurti studiją namuose, tada kažkuri patalpa bus specialiai išmušama minkštais audiniais, kurie gerai sugeria garsą. Bet vien tik savo nuožiūra tokių dalykų nepasidarysi – reikės ir tyrimų, kad patvirtintų, ar viskas gerai. Taigi, profesionalų pagalba ir jų atliekami sandarumo, garso, termoizoliacijos testai padės geriau pažinti savo gyvenamąją vietą, sužinoti, kokioje būklėje yra jūsų namai, kam jie pralaidūs, ką dar būtų galima padaryti, kad jie būtų sandaresni.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *