Hobis: šiltnamio puoselėjimas

Gyvenu šiltnamyjeKai vieniem žmonėms šiltnamiai atrodo per didelis vargas ir labiau norėtųsi tiesiog viską įsigyti parduotuvėje, kiti tame mato malonumą. Šiltnamio priežiūra ir puoselėjimas gali tapti puikiu hobiu. Štai Rasa pasakoja, kad keletą metų miestietišką gyvenimą yra iškeitusi į nusistovėjusią tvarką mažame miestelyje ir ten vykdomą šiltnamio priežiūrą. Rasa sako, kad jos vyras iš mažo miestelio. Iš pradžių ji nenorėjo vykti pas jį, norėjo gyventi toliau didmiestyje. „Buvau taip pripratusi prie miesto, kad man važiavimas į provinciją atrodė kaip koks didelis žingsnis atgal. Tačiau kelis kartus nuvažiavusi ten tiesiog šiaip pasivaikščioti, pamačiau, kad labai gražu. Aplink gamta, ežerai. Tada ėmėme atvažinėti vasaromis. Galiausiai apsisprendžiau, kad noriu ten gyventi, noriu ten ir savo šiltnamį turėti“, – pasakoja moteris.

Darbai trunka visus metus

Ji sako, kad šeimai pinigų užtenka, o šiltnamis yra tiesiog jo hobis. „Kaimynės nesupranta, kodėl pas mane viskas kitaip negu pas jas. Vis ateina kokia vyresnė ir pradeda aiškinti, kaip ką turiu daryti. Na žinote, kaimuose žmonės taip bendrauja vieni su kitais. Dažnai tiesiog nori pasmalsauti, jeigu vyresnis, tai jaučiasi pranašesnis, sako savo pastabus ir patarimus. O mano šiltnamis tikrai visai kitoks, gal vien dėl to norisi kartais ateiti ir pavadovauti. Mano šiltnamis, be to, gyvuoja visus metus. Aš auginu ir žieminius prieskonius, ir vaisius, augalus, daržoves šiltuoju metu“, – pasakoja Rasa.

Siunčiasi sėklas iš interneto

Anot moters, ją įkvepia internete randami šiltnamiai bei žmonių istorijos, ką jie augina. Egzotiškų augalų, kurie galėtų prigyti ir Lietuvoje, sėklas ji siunčiasi iš interneto. „Kartais net surizikuoju ir išvis tokį augalą parsisiunčiu, kuris tik tropikuose turėtų augti. Man vis norisi pabandyti – o gal netyčia ir čia prigis, jeigu šiltnamį apšiltinsiu ir apsaugosiu nuo žiemos?“, – sako moteris.

Apie pramonę kol kas nesvajoja

Paklausta, ar neplanuoja tuo verstis, kol kas sako matanti tai tik kaip hobį. Augalų ji augina tikrai nedaug, tik sau patiems. Nebent vėliau tikrai rastų būdą kokias nors egzotiškas rūšis gerai priauginti ir Lietuvoje, tada gal ir būtų verta užsiimti. Kita vertus, nors tai tik hobis, tačiau būtent iš hobio kartais ir gimsta geriausi dalykai, būtent iš hobio ir gali atsirasti verslas. Tačiau kol kas būtent dėl verslo ji didelių investicijų nedaro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *