Kalbėjimo potemės – kaip išsirinkti?

Vyresnėse klasėse vyksta egzaminai ir įskaitos, kurios nulemia dalies mokinių ateitį, tai yra, stojimą į aukštąsias mokyklas. Todėl yra būtina gerai pasiruošti egzaminams ir įskaitoms, jei norite patekti į tą universitetą ir specialybę, kur planuojate studijuoti.

Viena iš įskaitų mokykloje yra lietuvių kalbos kalbėjimo įskaita. Čia pasirenkamos potemės, joms ruošiamasi ir galiausiai atsiskaitoma. Tiesą sakant, tai vienas labiausiai stresą mokiniams varančių atsiskaitymų. Todėl jam reikia gerai pasiruošti, o norint tą padaryti, reikia žinoti, kokios bus kalbėjimo potemės ir vieną iš jų pasirinkti. Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti kaip paprasta dalykas, tačiau norime pasidalinti keliais patarimais, kaip potemę pasirinkti geriau, kad netektų per sunkiai ruoštis, o atsiskaitymas taptų kuo paprastesnis.

Kalbėjimo įskaitaKiekvienam mokiniui bus pasiūlytos bent kelios potemės. Bet išsirinkti reikia tik vieną. Dažniausiai kalbėjimo potemės gerokai skiriasi savo temomis. Žinoma, iš karto ateina mintis pasirinkti tą potemę, kuri atrodo įdomesnė. Tačiau pagalvokite geriau: galbūt kita potemė yra ne tokia įdomi, tačiau jai galite labai gerai pasiruošti, nes ta tema žinote tikrai daug ir net galite pacituoti ne vieną autorių. Jei manote, kad tokia potemė bus lengvai ir jai greitai bei kokybiškai pasiruošite, tai gal net visai neverta rinktis tos kitos, įdomesnės, potemės? Pasverkite šiuos dalykus ir pažiūrėkite, kuris variantas jums bus lengvesnis ir kuriam bus lengviau pasiruošti.

Renkantis potemę atkreipkite dėmesį į tai, ką maždaug reikėtų kalbėti. Iš pirmo žvilgsnio kai kurios kalbėjimo potemės gali pasirodyti lengvos, tačiau pasigilinkite, pagalvokite, ką iš tiesų galima šia tema kalbėti. Bandykite galvoje susidėlioti potemės pastraipas, apie ką galite šnekėti. Kartais lengvos potemės pasirodo ne tokios ir paprastos, kai pradedi ruoštis. Dar geriau būtų pasikonsultuoti su mokytoju ir padiskutuoti, apie ką vertėtų šnekėti, o kurių temų geriau neliesti. Prisiminkite, kad kalba turėtų trukti apie 10 minučių, todėl gerai pagalvokite, apie ką šnekėti, o apie ką ne, kad įtilptumėte į šį laiką. Geriausia yra pasitreniruoti ir žiūrėti, kiek laiko trunka kalbėjimas. Jei jis per ilgas ar per trumpas, geriau būtų kai kurias dalis išmesti ar įtraukti ką nors papildomo. Jei matote, kad kalbos pasirašyti nesigauna, o kalbėjimo potemės keisti dar nevėlu, pamąstykite ir apie keitimo variantą. Taip pat realus variantas ir kalbos pirkimas. Yra daug siūlančių potemių rašymo paslaugas. Dažniausiai jas rašo savo srities profesionalai, kurie užtikrina, jog gausite aukščiausią įvertinimą. Jums liks tik išmokti parašytą kalbą. Taip pat reikia paminėti, kad kalba bus su planu, informaciniais šaltiniais ir kitais priedais. Labai patogu ir greita, o ir kaina tikrai nedidelė. Yra daug puslapių siūlančių šias paslaugas. Išsirinkite profesionaliausią, tada neteks nusivilti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *