Namo apdaila dailylentėmis

Šiais laikais medinis namas yra autentika ir jau kone etnografija. Deja, prieš porą metų sugriežtintas namų energinioefektyvumo įstatymas, sudarė kliūtis statytis paprastą lietuvišką rąstinuką namą. Cedral dailylentės gali būti vienas iš pasirinkimų, norint sukurti gražaus medinio pastato įspūdį, jeigu išorinė siena bus apšiltinta. Gamtos mylėtojams tai triumfas, nes bus mažiau teršiama aplinka, o svajojantiems gyventi rąstiniame name – papildomas galvos skausmas. Reikia galvoti, kurią sieną geriau šiltinti, ir kurią ją verčiau apkalti kokia nors apdaila.

Vienos sienos šiltinimas

CedralTaigi, kur pradingo galimybė turėti autentišką rąstinį namą? Nors pusiau tašyto rąsto sandūros gražiai įsileidžia viena į kitą, vien tik rąstų nepakanka, norint pasiekti reikalaujamą energinio efektyvumo klasę A++. Todėl tenka dėti vieną šiltinimo sluoksnį. Šiluma susilaiko izoliacinėje terpėje dėl to, kad ji negali sklisti per oro tarpus. Taigi, arba iš išorės, arba iš vidaus, reikia atitverti dar vieną sieną, o už jos sudėti akmens vatą ar kitą šiltinamąją medžiagą. Tai reiškia, kad namas bus rąstinis tik iš vienos pusės – vidaus arba išorės.

Iš išorės – dailylentėmis

Daug žmonių pasirenka rąsto grožį matyti vidaus interjere, todėl šiltinimą atlieka iš išorės. Be to, taip nesumažinamas namo plotas, nes neprisideda vidinės sienos ir apšiltinimas. Taigi, lauke yra dedama gipso kartono arba medžio drožlių plokštė, per vidurį dedasi akmens vata. Tuomet ant plokštės ir gali būti kalamos arba klijuojamos Cedral dailylentės arba koks nors kitas apdailos pasirinkimas. Iš esmės, rąstinis namas dabar gali atrodyti net kaip mūrinis, nes iš visų pusių jis bus apmūrytas. O gal apdengtas kita apdaila.

Iš vidaus – kaip tik norite

Jeigu visgi nuspręsite šiltinimą dėti į vidaus pusę, o lauką palikti rąstinį – turėsite iš išorės labai gražiai atrodantį rąstinį namą. Tada viduje reikės pasirinkti kuo lengvesnį ir plonesnį dekorą, kad neužimtų daug vietos ir nesumažintų patalpų. Lengvos dailylentės gali būti vienas iš pasirinkimų. Taip pat, aišku, galima rinktis kad ir kokį nors tinko glaistą ar kitą priemonę, kuri ant gipso kartono plokštės suteiktų norimą vizualinį įspūdį. Tačiau tai tikrai gali būti labai gražus pasirinkimas, jeigu ir vidus turės šiek tiek tos medienos auros. Dėl to ir rekomenduojame rinktis medinį, tačiau lengvą interjerą. Gali būti ir grindų parketas, ir sienų dailylentės, tačiau viskas daroma stilingai ir pagal šių laikų madas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *