Ką paskanauti Nidoje

NidaMėgstame kalbėti apie kulinarines keliones po Indiją ar Gruziją, tačiau ar poilsis Nidoje gali taip pat tapti savotišku kulinariniu iššūkiu ar siurprizu? Keista, bet tikrai gali. Štai kokių skanėstų galima prisiragauti išskirtinėje poilsio zonoje.

Rūkytos žuvys

Kad ir kur bus jūsų nuoma Nidoje, atvėrę langą galėsite užuosti, kad esate prie jūros. Nereikia žuvies net traukti iš vandens, kad jaustųsi jos kvapas, nes tai ir pačios jūros kvapas. Iš tiesų, Kuršių Nerijoje galima gaudyti žuvį iš abiejų pusių, ir mariose, ir jūroje. O į Nidą atplaukia ir žvejų laivai, taigi, galima tikėtis daug šaunių siurprizų. Rūkyta žuvis – nuostabus ir skanus patiekalas, kurį geriausia gauti šviežią. Ir vietiniai jums galėtų pasakyti, kuriose Nidos vietose galima gauti pačios skaniausios rūkytos žuvies. Jos kvapą užuosite iš toli. Tik nesusivėlinkite – jei ateisite į dienos pabaigą, geriausi kąsneliai jau bus išgraibstyti.

Žuvų sriubos

Aišku, poilsis Nidoje gali tapti ištisa kelione po jūrų gėrybių kulinarinį pasaulį. Dar vienas autentiškas maistas – skanioji žuvienė arba žuvies sriuba. Jos neparagauti viešint Nidoje būtų nuodėmė. Būtinai paragaukite ir įvertinkite, kokių skanėstų gali suteikti Lietuvos žvejai. Šviežios žuvies žuvienę įmanoma gauti tik ten, kur žuvis gaudoma, taigi, prie jūros. Be to, tai ir sveikas maistas, nes žuvis yra mūsų organizmui labai reikalingas dalykas, turintis savyje tam tikrų omega 3 rūgščių, reikalingų mūsų organizmui.

Grybai iš smėlynų

Žinoma, ne tik žuvimi turtingas šis kraštas. Čia miškuose taip pat auga ir grybai. Ne kiekvienoje vietoje, nes daug reljefo yra per smėlėtas grybienai, tačiau tikrai yra puikių vietų, kur grybautojai randa grobį. Taigi, viešėdami Nidoje paragaukite ir ko nors skanaus su voveraičių ar kitokiu padažu – pirštus apsilaižysite, kaip jums bus skanu.

O kaip gi be ledų

Na ir žinoma, dar vienas nuostabus dalykas vasarai ir žiemai – ledai. Būnate prie jūros, spjaukite į dietas, ir bent čia pasimėgaukite skanias ledais su sirupu. Vasarą galite nusipirkti iš gatvės prekeivių ir mėgautis lepinantis saule priešais marias, o žiemą valgykite ledus su karštu vynu apartamentus, kuriuos išsinuomosite. Kai kurie žmonės abejoja, ar kambarių nuoma Nidoje vyksta ir žiemą, tačiau ji tikrai niekur nedingsta, o kainos netgi atpinga. Tad neabejokite ir griebkite geriausius Nidoje nuomos pasiūlymus bei keliaukite pailsėti nuo rutinos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *