Kokį maistą imti į ilgą kelionę autobusu?

AutobusaiTikriausiai kelionė autobusu nuoma Vilniuje neprailgs, net jeigu keliausite ilgiausią viešojo transporto maršrutą. Tačiau štai keliaujant kitokius atstumus, leidžiantis į ekskursijas po nuostabias Klaipėdos vietas, galima sau leisti ir pakeliauti smagiau, daugiau. Kelionės gali būti visos dienos ar ilgesnės. Ypač, jeigu keliausite į užsienį, tuomet jos tikrai neišvengiamai bus ilgesnės. Taigi, jums reikėtų tą kelionę taip organizuoti, kad galėtumėte jos metu ir pasimėgauti aplinka, ir gauti viską, ko reikia. Tikriausiai norėsite įsidėti maisto. Šiek tiek apie jį.

Klaida – vien sausainiai ir kiti miltiniai gaminiai

Išsinuomojote puikią transporto priemonę iš https://www.nlbus.lt/lt/autobusu-nuoma-kaune, jau tepate sumuštinius ir perkate sausainius kelionei. Ir ką gi jūs planuojate? Vos tik pasijusite alkani, išsitraukti savo bandeles su cinamonu, o gal visą kelią kramsnoti skanius sausainius. Tačiau tai yra klaida, kurią dažnai daro keliaujanti. Kažkodėl taip yra, kad keliaujant autobusu ekskursijose, greitai išalkstame ir nekantraudami norime suvalgyti viską, ką pasiėmėme. Taip yra gal nuo tų laikų, kai į ekskursijas važiuodavome su mokyklomis. Bet tai iš tiesų juk nėra toks jau patogus ir geras dalykas. Visų pirma, jūs vartojate greitus angliavandenius, kurių paskirtis yra greitai aprūpinti kūną energija. Tačiau jos neišnaudojate, nes nejudate. Antra, jie išvis neužsilaiko skrandyje ir netrukus vėl esate alkani. O kadangi neturite kuo daugiau užsiimti, tai ir valgote. Įsivaizduokite, tai tas pats, kas prisivalgyti cukraus vatos. Juk neimtumėte 10 cukraus vatos porcijų į kelionę autobusu, tiesa? Taip ir mąstykite. Nesirinkite tokių produktų.

Jūsų sumuštiniai turėtų kvepėti tik jums

Gerai paruošti sumuštiniai gali aprūpinti jus naudingesnėmis medžiagomis, tačiau reikėtų neapkrauti skrandžio sudėtingu virškinimu, kai sudėta daug tarpusavyje nederančių produktų. Kitas svarbus dalykas – tegul jūsų sumuštiniai kvepia tik jums, o ne visiems aplink. Neimkite su aštriais česnakiniais padažais sumuštinių, taip pat su rūkyta žuvimi ar dešra. Rinkitės kažką neutralesnio ir bekvapio.

Pasiruoškite tinkamų valgymui daržovių ir vaisių

Geriausia idėja yra tiesiog pasiimti kietesnių (kurie neištižtų) daržovių ir vaisių, jie yra maistingi, nenutuksite ir pasisotinsite. Vyšniniai pomidoriukai, ridikėliai, maži agurkai, bananas ir pan. – puikūs pasirinkimai.

Gal verta būti išvis nevalgius? Pagalvokite ir apie tai. Jeigu kelionė truks 5 – 6 valandas, tiek laiko tikrai galite ir pabadauti, tai bus į sveikatą organizmui, o vėliau pavalgyti normalaus maisto patogioje aplinkoje už stalo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *