Ką reikėtų žinoti ruošiantis nosies pertvaros operacijai?

Nuolat užgulusi nosis, didžiulis knarkimas naktimis, dažnai pasirodantis kraujas iš nosies, galvos svaigimas, kvėpavimas per burną – tai tik keletas požymių, patvirtinančių apie kreivą nosies pertvarą. Ši problema liudija ne tik apie nuolatinį diskomfortą, bet ir apie galimas rimtesnes pasekmes, tokias kaip prasidedančias širdies problemas ar padidėjusią riziką įvairioms infekcijoms. Kaip bebūtų su šia problema kovoti pasirįžta ne visi, mat ne maža dalis asmenų išsigąsta išties nelengvos operacijos.

Kaip atliekama procedūra?

Operacija atliekama naudojant bendrinę nejautrą – procedūros metu pacientas miega ir nejaučia jokio skausmo. Procedūra užtrunka apie vieną valandą. Po operacijos nelieka jokių randų ar išėroje matomų pažeidimų, nes operuojama nosies viduje. Visų pirma, nosies viduje atliekamas pjūvis – įpjaunama pertvaros gleivinė. Pašalinami kvėpavimui trukdantys kremzliniai bei kauliniai pertvaros iškrypimai. Atsižvelgus į nosies pertvaros būklę, kremzlinė pertvara gali būti iš abiejų pusių sutvirtinama plonomis kremzlinėmis plokštelėmis, tačiau taip būna tik išimtiniais atvejais. Atlikus šia procedūrą, pjūvis užsiuvamas. Į nosies landas prikišama specialiai tam pritaikytų tamponų, kurie pašalinami aštuoniolikos – dvidešimt keturių valandų bėgyje.

Gijimo laikotarpis

Daugiausiai neramumų kelia tai, kas laukia po operacijos. Norint išspręsti kreivos nosies pertvaros problemas, reikia pasiruošti turėti daug valios ir ryžto, nusiteikti morališkai sunkiam gijimo procesui ir bent dviejų savaičių nedarbingumo laikotarpiui. Dėl nosyje įkištų tamponų beveik parą laiko tenka kvėpuoti per burną. Po operacijos pirmas dvi savaites gali tekėti tamsios, į kraują panašios spalvos, sekretas. Pirmas tris ar keturias savaites gali būti pasunkėjęs kvėpavimas, pajautrėjęs nosies galiukas, kamuoti dantų jautrumas, tačiau šie požymiai ilgainiui pranyksta. Patinimas ir mėlynės išnyksta per dešimt dienų. Jei operacija atlikta sėkmingai, užuosti ir kvėpuoti pradedama maždaug po dviejų savaičių.

Kas nerekomenduojama po nosies pertvaros operacijos?

Pirmasias dvi savaites po operacijos rekomenduojama laikytis poilsio režimo: būti namie ir vengti bet kokio fizinio krūvio, nesportuoti, taip pat vengti patalpų, kuriose daug dulkių, prirūkytų vietų, nesilankyti pirtyje bei baseinuose, labai svarbu stipriai nepūsti nosies. Pilnai sugijusia nosimi galima džiaugtis maždaug po trijų ar keturių mėnesių.

Nors nosies pertvaros operacija yra viena iš nemalonesnių, tačiau daugelis po jos pripažįsta, kad tai palyginus nieko, kai suvoki, jog pagaliau atsikratei amžinosios slogos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *