Nuo pradedančiojo iki profesionalo: fototechnika

Norite pradėti savo pirmuosius žingsnius fotografo kelyje? Jums bus reikalingas susidomėjimas fotografija, kelios knygos su pradžiamoksliais ir žinoma tam tikra foto technika. Nors dabartinis internetinis vaizdų antplūdis rodo, kad mes jau beveik viską galime įamžinti tiesiog išmaniuoju ar mobiliuoju telefonu, visgi, jeigu norite būti fotografu, savo tikslų nepasieksite naudodami tik telefoną. Visų pirma, telefonas yra daugiafunkcinis įrenginys, todėl kasdien naudojamas. Jeigu foto aparatas bus naudojamas bent 10 metų, tai telefono tikrai taip ilgai neturėsite. Ar atsimenate, kokį telefoną naudojote prieš 10 metų? O prieš 5? Kasdieniams kadrams užfiksuoti gal ir pakaks foto kameros telefone, tačiau renkantis rimtesnį kelią, reikės ir rimtesnės technikos.

Pirmasis fotoaparatas

Foto įrangaTaigi, pirmiausia jūs pirksite savo pirmąjį foto aparatą. Geriau, kad pirmoji foto technika jau turėtų ir profesionalams tinančių bruožų, tik dar nebūtų pačios aukščiausios rūšies. Geriau nepirkti vadinamosios „muilinės“, nes su ja negalėsite sureguliuoti parametrų. Pirkite kad ir patį paprasčiausią veidrodinį fotoaparatą. Rinkitės žinomus gamintojus, pavyzdžiui, „Nikon“ ar „Canon“. Vėliau galėsite turėti tą foto aparatą kaip paprastą, universalų. Taip pat prie jo galėsite ir pirkti priedus bei taip jį tobulinti.

Geresni foto aparatai

Su pirmuoju foto aparatu mokysitės naudotis diafragma, objektyvu, blykste, automatiniais režimais. Esant rankiniam režimui, daug ką galėsite daryti rankiniu būdu ir tai leis jums greičiau išmokti tam tikrų dalykų. Geresni foto aparatai vėliau turės aukštesnius parametrus, bet funkcijas tas pačias. Tuo ir skiriasi foto technika.

Objektyvai ir kiti priedai

Laikui bėgant tikrai norėsite naujų objektyvų. Tai gal vėliau taps tikru hobiu – kolekcionuoti juos, net jeigu taip dažnai ir nenaudosite. Paprastai prie foto aparato yra suteikiamas kitinis objektyvas, turintis maždaug 50 mmdiametrą. Jis fotografuoja maždaug tokiu atstumu, židinio nuotolio, kaip mes patys matome dalykus. Turintys dar platesnę diafragmą (35 mm – 40 mm) objektyvai bus vadinami plataus kampo arba portretiniai. Su jais galėsite daryti nuotraukas labai plačias. Apimančias daug aplinkos ir gražiai sufokusuojančias tam tikrą tašką. Vadinamieji teleobjektyvai turės iki 120 mm diafragmą ir su jais galėsite siauru spinduliu prisitraukti bei gerai nufotografuoti tikrai toli esantį objektą. „Canon“ tiks šios firmos objektyvai, „Nikon“ tiks ir „Tamron“, ir „Nikon“. Su objektyvais dažnai kyla bėda, kad jų negalima keisti (pvz., „Nikon“ suteikti „Canon“ objektyvą), tačiau kartais galima rasti tam tikrų adapterių. Vėliau bus jums reikalinga ir blykstės, reflektoriai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *