Pradžiamokslis naujiems slidininkams

Jeigu nusprendėte pirmą kartą keliauti slidinėti – būkite atsargūs. Kalnu slides gali tapti ir geriausiu jūsų draugu, ir priešu, jeigu nesilaikysite saugumo reikalavimų, lėksite it akis išdegęs.

Turėkite profesionalią įrangą

Inventorius slidinėjantiemsPirmasis patarimas būtų nevykti į kelionę su savadarbėmis slidėmis, prastais drabužiais ar kiaurais pavasariniais batais. Nors mes esame daugybėje sričių įpratę, kad mėgėjams nereikia profesionalų įrangos, nes „mes tik mėgėjai, čia tik truputį…“, tačiau būtent slidinėjime reikia iškart turėti viską profesionalaus. Pirma, tik profesionalios, kokybiškos kalnu slides bus tikrai saugios ir galės jus nugabenti nuo kalno saugiai. Antra, tik su tikrai gera įranga pajusite ne diskomfortą ar baimę, o nuostabų slidinėjimo malonumą. Jeigu rinksitės kažką paprastesnio, galiausiai sakysite, kad čiuožti nemalonu, o gal dar dėl prastos kokybės ir patirsite traumą. Taigi, bent jau kalnu slides, slidinėjimo aprangą, batus turėkite tikrai gerus. Galima įsigyti arba išsinuomoti.

Rinkitės pradedančiųjų trasas

Net nevažiuokite į tuos slidinėjimo kurortus, kur nėra žemų, nestačių trasų pradedantiesiems. Slidinėjimas yra pavojingas užsiėmimas, o čiuožimas visiškai nauja trasa gali kainuoti daugiau negu tikitės. Taigi, slidinėti iškart rinkitės vykti ten, kur užtikrintai žinote, jog yra geras slidinėjimo kurortas. Kas yra geras slidinėjimo kurortas? Tai vieta, kur yra pasirinkimui ir žemos, nuolaidžios, tiesios pradedančiųjų trasos. Per pirmąjį savo išvykimą nešokite aukščiau bambos ir slidinėkite tik ten, nebandykite paskutinę dieną nučiuožti kartą ir nuo stataus šlaito. Geriausia jeigu pirmą – antrą kartą tik pradedančiųjų vietoje ir čiuožinėtumėte. Pavyzdžiui, galima vykti į Druskininkus, kur sniego arenoje yra tikrai tinkamos pradedantiesiems trasos.

Rinkitės protingą kolektyvą

Tai, kaip jūs elgsitės per slidinėjimo kelionę, priklausys ir nuo to, su kokia kompanija važiuosite. Jeigu važiuosite tik su nutrūktgalviais ekstremalais, gal prieš juos bus nesmagu pačiam vienam čiuožti nuo nedidelio pradedančiųjų kalnelio ir norėsite nusileisti ir ekstremalų taku. O gal atrodys, kad reikia čiuožti taip, kad padarytumėte jiems įspūdį. Galų gale, jeigu čiuošite su taupiais ir netgi šykščiais žmonėmis, šie patars nesinuomoti ir nepirkti slidžių, pataupyti ir čiuožti su senomis senelio slidėmis iš ąžuolinių šakų. Atminkite, kompanija verčiau jau būtų supratinga ir palaikytų jūsų tikslus mokytis atsargiai. Arba bent jau jūs pats – itin kieto charakterio žmogus, gebantis atsilaikyti spaudimui. Idealu važiuoti pirmą kartą su kitu pradedančiuoju ir kuo nors profesionaliu, kas galėtų pamokyti ir patarti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *