Šiuolaikiniai baldai ir interjeras

SpintosŠiuolaikinis interjeras dabar suprantamas visai kitaip, nei prieš kelis dešimtmečius, o ir baldai, tokie, kaip stalai, sofos, spintos, lentynos ir pan. dabar gaminami visai kitaip. Pirkėjų norai pakito, o ir gamintojai su šiuolaikinėmis baldų gamybos technologijomis nestovi vietoje ir siūlo funkcionalumą suderintą su estetika. Kaip nepasiklysti tokioje pasiūloje ir pasirinkti tinkamai?

Sienų, lubų, grindų, baldų spalvos turi tarpusavyje derėti. Geriausia, jei pasirenkamos natūralios spalvos, tarkim, žalia, ruda, geltona. Galima rinktis nebūtinai ryškias spalvas, nes jos gali jus erzinti, o rinktis prigesintus tokių spalvų tonus. Jeigu anksčiau nebuvo žiūrima į spalvas, tai dabar jos tikrai tapo labai svarbios. Grindims galima rinktis nebūtinai brangų parketą, kurio priežiūra bus nelengva, o pasirinkti, pavyzdžiui, laminatą. Sienoms dizaineriai rekomenduoja tiek dažus, tiek ir tapetus. Čia jau reikia patiems gerai pagalvoti, kas jums atrodo gražiau. Tiesa, jei labai sunku apsispręsti, tai galima derinti dažytas sienas su tapetais t.y. dalį sienų dažyti dažais, o dalį klijuoti tapetais. Tarpusavyje suderinti deriniai tikrai atrodys išskirtinai. Lubos dažniausiai būna baltos, tad nieko čia daug negalima prigalvoti. Nebent turima erdvė labai didelė, tai galima pagalvoti apie įtempiamas spalvotas lubas. Dar kalbant apie interjerą, svarbus yra apšvietimas. Kuo jis geresnis, tuo gražiau. Apšvietimui svarbu ne tik tinkamai suplanuoti langai, pro kuriuos sklinda natūrali dienos šviesa, bet ir dirbtinis apšvietimas. Tinkamose vietose įrengti lubiniai ar sieniniai šviestuvai gali vizualiai pakeisti patalpą į šviesesnę ir erdvesnę.

Kuriant interjerą svarbią vietą užima baldai. Labai svarbu pasirinkti spalviškai derančius baldus, pavyzdžiui, sofos, spintos, stalai turėtų būti tų pačių spalvų ar bent tų pačių atspalvių. Labai gerai, jei baldų spalvos dera su sienų, užuolaidų, grindų spalvomis. Tai nereiškia, kad jei siena geltonos spalvos, tai ir visi likusieji baldai turi būti geltonos spalvos, bet spalvos turi derėti, tarkim, jei sienos šviesiai geltonos, tai baldus rinkitės natūralios šviesiai rudos medienos spalvos. Abu atspalviai bus šilti ir šviesūs, o ir derės puikiai.

Kuriant savo namų interjerą nereikia stačia galva pasinerti į modernizmą. Pirmiausia galvokite apie patogumą, funkcionalumą ir suderinamumą. Atminkite, kad šiuolaikinis interjeras nereiškia ryškiausių spalvų ar moderniausių baldų. Šiuolaikinis interjeras turi suteikti jums galimybę savo namuose jaustis komfortiškai, mėgautis buvimo juose, todėl labai svarbu tinkamai parinkti jums tinkamus baldus, spalvas, daiktus.

Įrašo “Šiuolaikiniai baldai ir interjeras” komenatarų: 1

  1. Apšvietimas tikrai yra bene labiausiai nuvertinta interjero kūrimo dalis. Jeigu geras apšvietimas iš viršaus kartais net nereikia stalinių lempų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *