Viskas ką reikia žinoti apie dujinius katilus

Lietuvoje vis populiarėjantis dujinis šildymas lėmė tai, kad vis daugiau žmonių nusprendžia šildyti namus dujomis. Platus dujinių katilų pasirinkiamas suteikia plačias galimybes išsirinkti labiausiai poreikius atitinkantį sprendimą, kuris tenkins įvairius kriterijus, tokius kaip ekonomiškumas, ekologiškumas, paprastumas, efektyvumas ir pan.

Dujiniai katilaiPrieš renkantis dujinį katilą, verta sužinoti apie jų tipus. Pagal tai galėsite rinktis labiausiai tinkamą. Vienas iš pasirinkimų – dviejų kontūrų arba dar kitaip vadinami dviejų kontūrų katilai. Jie labai populiarūs tarp pirkėjų. Kompaktiški, greitai įrengiami ir turintys pagrindinį privalumą – vandens šildymą. Tokie katilai praverčia tuose namuose ar butuose, kuriuose yra mažai vietos ar net nėra įrengtos katilinės. Pastato šildymas ir kartu momentinis vandens šildymas bet kuriuo metu, kada tik reikia, yra puikus pasirinkimas. Prie trūkumų galima priskirti tai, kad ruošiant karštą vandenį, pirmiausia šildomas vanduo pagal pirmumą ten, kur atsukamas vandens kranas, o ne visur vienu metu. Tai tinka nedideliuose būstuose. Jei namas yra didelis, o šeimyna taip pat gausi, tai momentinis vandens pašildymas bus trūkumas. Tokiu atveju bus tinkamas kitas pasirinkimas – vieno kontūro arba kitaip dar vadinamas sisteminis dujinis katilas. Jis užtikrins, kad visoje vandens sistemoje vanduo būtų šiltas. Katilas turi įmontuota cirkuliacinį siurblį, kurio dėka karštas vanduo bus paruoštas visuose vandens padavimo taškuose. Tiesa yra trūkumas – jei bus labai didelis karšto vandens poreikis, tai jo gali neužtekti. Nebus užtikrinamas didelis karšto vandens paruošimas.

Kitas svarbus kriterijus – katilo galingumas. Jis parenkamas atsižvelgiant į pastato dydį, išplanavimą, pastato apšiltinimą ir kt. Tik tinkamai parinktas katilo galingumas užtikrins efektyvų šilumos pagaminimą. Ne mažiau svarbi ir tinkama dujinio katilo įrengimo vieta. Verčiau rinktis pirmą aukštą. Taip pat svarbi ir tinkama šilumos paskirstymo sistema. Pavyzdžiui, senos šildymo sistemos turi didelį trūkumą. Tokių radiatorių apačioje linkę kauptis įvairios nuosėdos, kurios sumažins šilumos paskirstymo efektyvumą. Įrengiant naują šildymo sistemą galima rinktis efektyvų A klasės dujinį katilą. Taip pat pasirinkti ir įrengti tokią šildymo sistemą, kuri nekaups įvairių nuosėdų.

Namų šildymas dujomis yra puikus pasirinkimas visiems, kurie vertina švarą, ekonomiją ir paprastumą. O kai dar žinoma, kad toks šildymas sutaupo labai daug jūsų brangaus laiko, kai nereikia rūpintis kuru, sandėliavimu ar katilinės švara, tai dujinis šildymas tampa didžiausiu privalumu. Visi pagrindiniai kriterijai leidžia teigiamai įvertinti šį pasirinkimą.

Įrašo “Viskas ką reikia žinoti apie dujinius katilus” komenatarų: 1

  1. Rinkausi dujinį katilą iš adma.lt viskas veikia gerai todėl jei kam teks susidurti su jais, tai sveikinu savo srities profesionalai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *