Stereotipų paneigimas apie santechnikus

SantechnikaiAr kada nors galvojote, kaip gyvena santechnikas Kaune, kurio namai jūsų kaimynystėje? Jeigu tokį pažįstate, tai turbūt ir galvojate apie jį teisingai. Tačiau tiek visoje Lietuvoje, tiek Kaune dabar santechnikai ir kiti amato žmonės tampa vis retesniu reiškiniu, mat labai dažnai šie žmonės tiesiog emigruoja, kadangi jų paklausa yra didelė visur. Tie, kas to nežino, kartais vis dar turi iš seniau likusių prisikūrę stereotipų apie santechnikus. Kokie jie? Suskaldykime stereotipus ir iškelkime tiesą.

Nesugebėjo baigti vidurinės

Vienas iš klaidingų įsitikinimų, ypatingai gajus vyresnių žmonių tarpe, kad santechnikas Kaune turbūt mokykloje buvo paskutinis klasėje, vos sugebėjo baigti mokyklą, o gal net ir to nepadarė, ir dabar tiesiog atkimšinėjavamzdžius. Iš kur tokia bloga nuomonė? Gal iš kažkokių senų laikų, kada būdavo taip vertinamas aukštasis mokslas, o amatai žeminami. Šiais laikais per dažnas aukštasis mokslas ir tiesiog minios pasimetusių universitetus baigusių jaunuolių yra viena didžiausių šalies problemų. Netgi tie patys jaunuoliai po universitetinių studijų labai dažnai keliauja į profesines ir kitokias mokyklas, kur svajoja įgyti kokį nors profesinį išsilavinimą, kuris vėliau leistų užsidirbti.

Uždirba centus

Jau dabar galime įsitikinti pažiūrėję SODROS paviešintus duomenis, kad centus uždirba, toli gražu, tikrai ne santechnikai. Mažas pajamas gauna aukštųjų universitetų dėstytojai, „knygos broliai“, humanitarai, mokslininkai. O štai amatų specialistai, meistrai uždirba labai nemažai. Taigi, tas santechnikas, kuris dabar atkimšinėja jūsų vonią, galbūt uždirba daugiau negu jūs, dirbdamas mokytoju vidurinėje.

Daug keikiasi ir geria

Dar vienas stereotipas, galbūt atinantis iš sovietų laikų. Šiuolaikinė jauna žmonių karta pasižymi kultūra ir sąmoningumu. Sutikti besikeičiantį ir geriantį santechniką tokia pati tikimybė kaip ir sutikti tapi besielgiantį pardavėją, kirpėją, mokytoją ar bet kurios kitos specialybės atstovą.

Gali ką nors tau padaryti

Tokius mitus, kurie iš viso iš piršto laužti, paneigti sunkiausia. Nes labiausiai norisi tiesiog numoti į juos ranka – jeigu kažkas taip galvoja, tai jų bėdos. Visgi ieškoti tokios keistos minties sėklos galima siaubo filmuose. O gal ir vienišų moterų sąmonėje, kurioms tenka pasikviesti santechniką į namus sutvarkyti vamzdžių ar kažko kito sugedusio. Įsileisti nepažįstamą vyrą į namus visuomet yra nesmagu, ar jis būtų santechnikas Kaune, ar paštininkas, ar apklausų atlikėjas. Galbūt dėl to ir atsiradę tokios nepagrįstos baimės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *