Studentai – bedarbiai ir jų paskolos

Nors greitos paskolos bedarbiams asmenims neteikiamos, tačiau studentų kategorijai galioja kiek kitokios taisyklės. Štai studentai visgi turi šansų gauti paskolas, kurios yra net kelių skirtingų tipų. Studentų paskolos: kelių rūšių

Siūlome kreditusTaigi, pirmieji kreditai bedarbiams studentams, dar labai jauniems žmonėms, bus valstybės paskolos. Pagal dabar galiojančią esamą sistemą, paskola studentams gali būti teikiama tada, kai jam reikia susimokėti už studijų kainą. Kai jis neįstoja į nemokamą vietą.Tada galima gauti paskolą studijoms iš valstybės, tiesą sakant, ją galima gauti kiekvieną semestrą, kada reikia padengti studijų kainą. Deja, ne visiems studentams tai atrodo priimtinas variantas, visgi tenkančios atsakomybės negali ignoruoti, tarsi jos išvis nebūtų. Ji tikrai yra, ir tikrai nemaža. Antroji paskolos rūšis – vartojamoji paskola. Ši paskola taip pat yra reikalinga studentams ir gali būti suteikiama kartą per metus, tačiau jos kaina nėra labai didelė, ir suma nėra labai didelė. Turbūt didžiausias privalumas yra tas, kad iš tiesų tą paskolą reikės atiduoti visai negreit.

Kaip lietuviai grąžina studijų paskolas

Taigi, studentų paskolos gali būti teikiamos pagal jų pageidavimus, studentui nereikia būtinai turėti kažkokių privalomų pajamų. O kaip dėl grąžinimo? Dažniausiai bankas pats automatiškai ima nuskaitinėti pinigus nuo sąskaitos ir tą daro keletą dešimčių metų. Todėl iš esmės ne tokia ir didelė studijų paskola išsiskirsto į mažesnius mokėjimus. Studentas dar neturi paskolos mokėti ir grąžinti, tačiau ją turi grąžinti jau suaugęs, dirbantis asmuo nuo 26 metų. Laikoma, kad tokiu metu studentas jau turės darbą ir bus pajėgus pamažu grąžinti tas paskolas. Aišku, mūsų „Y“ kartos atstovams sunku tuo patikėti, kad gali tekti grąžinti paskolas tokiu būdu, kai iš tiesų dar nesi įsitvirtinęs. Tik IT, medicinos ir kelių kitų sričių atstovai tokiame amžiuje turi normalias pajamas. O visiems kitiems dažniausiai jos nėra tokios didelės.

Užsienio studentų paskolos ir sistema

Tačiau, jeigu kritikuosime tai, kad studentas Lietuvoje gauna paskolas lengvai, o vėliau turi ilgai ir gal sunkiai jas grąžinti, tai pažvelkite į anglišką modelį. Ten studentams iškart suteikiamos milžiniškos paskolos, siekiančios ir iki milijono eurų. Tokias jas gavę studentai vėliau turi grąžinti labai ilgai ir labai didelėmis sumomis. Vienintelis pliusas – jeigu tu sulaukęs tam tikro amžiaus vis dar nieko neuždirbi, pajamos nesiekia tam tikros sumos, tai reiškia, kad tavo paskola yra anuliuojama, nes nepasitvirtino aukštojo mokslo investicijos.

Įrašo “Studentai – bedarbiai ir jų paskolos” komenatarų: 1

  1. Šiais laikais jau nebesuteikia paskolų taip lengvai, o kalbant tarkim apie būsto paskolą, tai išvis nėra lengva ją gauti- reikia geros kredito istorijos, pastovaus ir oficialaus darbo ir žinoma pradinio įnašo(15-20proc).
    http://kku.lt/paskolos/busto-paskolos/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *